Powstała wtyczka, która przywraca łapki w dół na YouTube

Powstała wtyczka, która przywraca łapki w dół na YouTube

YouTube podjął w ostatnich tygodniach kontrowersyjną decyzję, w wyniku której usunięto licznik łapek w dół pod filmami. Użytkownicy nie są z tego powodu zadowoleni i uważają, że zmiana komplikuje korzystanie z serwisu. Z tego powodu powstała wtyczka, która przywraca popularną funkcję. 


Wtyczka nosi nazwę "Return YouTube Dislike" i jest rozszerzeniem, które umożliwia wgląd do łapek w dół na YouTube. Niestety, nie jest to dokładna ich liczba, lecz zaokrąglona i wyświetlona z 2-3 dniowym opóźnieniem. Wszystko przez to, że pobiera dane z API YouTube. Nie jest to więc rozwiązanie idealne, ale zdecydowanie bardzo przydatne.Jak się dowiadujemy, YouTube chce przeciwdziałać tego typu rozszerzenia i wkrótce ma usunąć pobieranie danych o łapkach w dół ze swojego API. Twórcy rozwiązania "Return YouTube Dislike" mają podobno jednak plan, który wykorzysta inny sposób. Wtyczkę możecie zainstalować zarówno na przeglądarce Chrome, Opera, Firefox, Edge czy Brave.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.