Powstała pierwsza klasa w Polsce pod patronatem YouTubera

Powstała pierwsza klasa w Polsce pod patronatem YouTubera

YouTube to coraz potężniejszy gracz na polskiej scenie medialnej. Dowodem na to niech będzie tytułowa informacja o otwarciu licealnej klasy, której pod patronatem twórcy internetowego.


Z inicjatywą stworzenia klasy licealnej o profilu medialnym wyszło Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Miejscowość liczy jedynie około 10 tys. mieszkańców, ale jest znana w YouTubowym świecie.

Źródło: Facebook - Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie


Węgorzewo słynie z odbywających się każdego roku regat YouTuberów oraz turnieju e-sportowego. Teraz miasto zyska dodatkowy punkt popularności.

Klasa o profilu mediowym z nauką zarządzania social mediami ze szczególnym skupieniem na YouTube, ma być naturalną konsekwencją chęci przybliżenia świata nowych mediów dla młodzieży z Węgorzewa i okolic.

Jak twierdzi pomysłodawca (Krzysztof Sauter, prezes stowarzyszenia Elovego E-sports):
Mam nadzieję, że otwarcie tego profilu okaże się sukcesem i będziemy mogli kontynuować ten projekt w przyszłych latach.

Do projektu został zaproszony twórca internetowy Magik Y. Iluzjonista urodził się Węgorzewie i często angażuje się we wszystkie projekty stwarzające nowe szanse dla młodych mieszkańców jego rodzinnego miasta.

Źródło: Magic of Y


We współpracy z lokalnym YouTuberem i certyfikowanym ekspertem od rozwoju kanału na YouTube - Łukaszem Maczuga z kanału Czuga - Y opracował autorski program nauczania, który nie tylko przybliży proces założenia i prowadzenia kanału, ale również przygotowuje uczniów do zarządzenia kanałem i tworzenia treści na kanały social media marek, firm i klientów indywidualnych.

Po zakończeniu klasy uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania rozwoju w dziedzinie nowych mediów na wielu renomowanych uczelniach.

Źródło: inf. pras. 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.