Powstała kopia

Powstała kopia "wjazdu na chatę". Jack Gadovsky odpowiada!

Każdy z nas zna Jacka Gadzinowskiego znanego również jako Jack Godovsky i jego serię filmów "wjazd na chatę". To właśnie dzięki niej zdobył naprawdę sporą popularność na YouTube, a jego przyrosty subskrypcji nieraz konkurowały z tymi od największych twórców. Jego seria ma już ponad 100 odcinków i jest tworzona przez prawie półtora roku.


Aktualizacja #1 - Stacja ESKA wystosowała do YouTubera mailowe oświadczenie, w którym wyjaśnia całe zamieszanie: 
Cykl „Planeta Mamiko” jest emitowany w ramach audycji telewizyjnej „Najlepszy Program” w programie ESKA TV i fragment tej audycji został zamieszczony na kanale YT „Najlepszego Programu”. Sformułowanie „wjazd na chatę” jest powszechnie używanym w języku potocznym zwrotem i wyłącznie w tym kontekście zostało użyte w materiale z cyklu „Planeta Mamiko”. Z całą pewnością nie było intencją Redakcji ESKA TV jakiekolwiek wprowadzanie w błąd odbiorców i sugerowanie, że jest to materiał z cyklu „Wjazd na chatę” z Pana kanału na YT. Nasz cykl jest zawsze oznaczany w audycji „Najlepszy Program” jako „Planeta Mamiko” i z takim oznaczeniem jest przez naszych widzów identyfikowany i kojarzony. Natychmiast po otrzymaniu informacji od Pana, oznaczenie tej części cyklu „Planeta Mamiko” zostało zmienione, co jest z całą pewnością potwierdzeniem naszych dobrych intencji w tej sprawie i potwierdzeniem, że naszym celem nie jest wprowadzanie w błąd widzów i użytkowników internetu.Jak się okazało, "wjazd na chatę" jest tak dobrym pomysłem i robi tak dobre zasięgi, że ktoś postanowił skorzystać z tego kontentu. Wczoraj Jacek dowiedział się o tym, że ESKA.TV "pożyczyła" sobie od niego tę serię. Jakby tego było mało, użyła dokładnie nazwy programu Jacka:Jest to trochę nieuczciwe zagranie ze strony telewizyjnej stacji i jak to sam twórca mówi, skonsultuje to z prawnikiem:Jeśli obserwujecie kanał Mamiko, doskonale wiecie, że film o którym mówi Jacek, pojawił się na jej kanale, ale pod inną nazwą:
Trzeba przyznać, że pomysł na serię i jej nazwę nie jest do końca własnością jakiegokolwiek YouTuebra. Każdy może zacząć tworzyć dany kontent jeśli będzie robił go dobrze i nie będzie to kopia w stosunku 1 do 1. Podobny problem mieliśmy już podczas "dramy ciekawostkowej". Jednak zagranie ESKA.TV, tym razem wygląda na dużo bardziej nieuczcie. Sam Jack Gadovsky pisze jednak, że do Mamiko nie ma nic za złe:wjazd na chate
Jak widać, na materiał ten spadła masa negatywnych komentarzy i chyba nietrudno zgadnąć dlaczego. Pod filmem już znajduję się ponad 2 tysiące łapek w dół, a komentarze mówią same za siebie. Oto niektóre z nich:


Tak wieje sztucznością w tym materiale, że głowa mała. Sorki ale jak dla mnie to tylko Jacek Gadzinowski się nadaje do tego typu rzeczy ;)
Prawdziwy wjazd na chate tylko u Jacka Gadzinowskiego :v tanie podróbyA Wy? Co sądzicie o tej sprawie? Czy zgadzacie się ze słowami Jacka Gadzinowskiego na ten temat?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.