Powstała kontrowersyjna kryptowaluta -

Powstała kontrowersyjna kryptowaluta - "Coronacoin"

Poza popularnym i coraz bardziej powszechnym Bitcoinem w internecie roi się od przeróżnych kryptowalut. Jedne mają swoje konkretne zastosowanie, a inne natomiast powstają na bieżąco na fali popularnych wydarzeń. Nie było jednak jeszcze tak kontrowersyjnego pomysłu, jak nowo powstały Coronacoin. 


Coronacoin to waluta kryptograficzna zapowiedziana po raz pierwszy w poście opublikowanym na platformie Reddit. Osoby, które zdecydują się zainwestować we wspomnianą wirtualną walutę, będą mogły dosłownie czerpać tym większe zyski, im gorsza będzie stawać się obecna sytuacja epidemiologiczna. Odgórna ilość tokenów wynosi dokładnie 7 604 953 650, czyli tyle ile wynosi oficjalna ilość ludzi na świecie w przybliżeniu.

"W miarę wzrostu liczby osób zainfekowanych i martwych w związku z wirusem, liczba tokenów jest ręcznie redukowana co 48 godzin, tak więc na każdy potwierdzony przypadek infekcji przypada "skasowanie" jednego tokena" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie kryptowaluty

Ilość dostępnych tokenów będzie cały czas maleć, a więc teoretycznie każdy pozostała jednostka powinna zyskiwać na wartości. Jak zapowiadają twórcy kontrowersyjnego pomysłu, część z zysków zostanie przekazana na Czerwony Krzyż, jednak nie wiadomo ile ma to wspólnego z prawdą. Sama idea jest dosyć pomysłowa, jednak każdy zainteresowany  zainwestowaniem w Coronacoin sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy zyskiwanie na tragedii innych nie jest odrobinę niemoralne. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.