Powstaje film na podstawie gry Five Nights at Freddy's

Powstaje film na podstawie gry Five Nights at Freddy's

Wydawać by się mogło, że plany na przerobienie popularnego cyklu gier „Five Nights at Freddy's” na film, zostały już porzucone. Jednak w ostatnich dniach najskrytsze nadzieje fanów ponownie się rozpaliły — Scott Cawthon ogłosił, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu.


Przypomnijmy, że pełnometrażowy film osadzony w uniwersum FNAF-a miał powstać już parę lat temu. W samym 2018 roku wszystko wskazywało na nadciągającą realizację pomysłu — studio Blumhouse zaakceptowało scenariusz, a pieczę nad nim miał sprawować reżyser Chris Columbus. Całą produkcję filmu niespodziewanie zablokował twórca gry — Scott Cawthon.

Scenarzysta stwierdził wtedy, że ostateczny zarys fabuły nie spełnił jego ambicji:
Trzymam się postanowienia, że albo powstanie odpowiedni film, albo nie powstanie w ogóle. Nie znoszę opóźnień projektu, który i tak w przeszłości miał wiele poślizgów, ale muszę podążać za swoim instynktem, który mówi mi, co będzie naprawdę interesujące i co fani chcieliby zobaczyć. Jeśli to oznacza, że będę musiał stworzyć jeszcze dziesięć wersji scenariusza, to tak będzie.

Jak powiedział, tak zrobił. W ostatnich dniach twórca FNAF-a zakomunikował za pomocą reddita, że zdjęcia do filmu rozpoczną się na wiosnę 2021 roku. Cawthon przyznał, że w ciągu ostatnich lat pojawiało się mnóstwo mniej i bardziej ciekawych tekstów, lecz żaden z nich nie nadawał się na scenariusz filmu. Na szczęście „plan doskonały” wreszcie się zjawił.

Five Nights at Freddy's ma mieć w sobie nutkę horroru i zabawy. Czy długo wyczekiwany film spełni oczekiwania widzów? Miejmy nadzieję, że twórca nie zmieni zdania i dociągnie produkcję do finału.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.