Powrót Kwadratowej Masakry!

Powrót Kwadratowej Masakry!

Kilka godzin temu Skkf wrzucił na swój fanpage zdjęcie zapowiadające kolejny sezon Kwadratowej Masakry. Oznacza to, że on i kilku innych twórców wraca do Minecrafta, na co wielu widzów czekało już od bardzo dawna.


Jednak czym właściwie jest Kwadratowa Masakra? Pierwsza edycja Kwadratowej Masakry była serwerem dla większych i mniejszych YouTuberów, na którym panowały dość ostre zasady. Każdy gracz miał dwa życia i jeżeli zginął dwukrotnie nie mógł już wejść na serwer. Poprzez odnalezienie i zjedzenie diamentu gracze mogli zwiększyć sobie liczbę żyć. Jeżeli jednak utracili je wszystkie i zginęli, musieli prosić kogoś innego by oddał im jedno ze swoich żyć.

kwadratowa-masakra

Symbolem pierwszego sezonu masakry stała się wojna między Mandziem, a PSPMagistrem. Polegała ona na robieniu sobie nawzajem rozmaitych nieprzyjemności, które miały utrudnić grę przeciwnikowi. Koniec końców, po zakończeniu pierwszej edycji, dzięki "wojnie" twórców powstała ich wspólna seria z wersji alfa Minecrafta. Dzięki specyficznemu humorowi i niezwykłej atmosferze kwadratowej masakry obaj twórcy zyskali wtedy na popularności. W kolejnych sezonach pojawiało się coraz więcej YouTuberów nagrywających na masakrze, a potem jej zasady zupełnie się zmieniły.

kwadratowa

Na "masakrze" grali twórcy, którzy na chwilę obecną są największymi sławami polskiego YouTube. Można było tam spotkać Reziego, Blowka, Madzię i wielu innych, również mniejszych twórców. Tym razem jednak wydaje się że będzie wyglądało to nieco inaczej, bo na masakrze nie będzie grało aż tylu YouTuberów, a ekipa Terefere czyli Skkf, Jaś Dąbrowski, Thor, Smav i Kiślu. Choć zapewne w przyszłości zostaną zaproszeni również inni twórcy.

youtuberzy-kwadratowa-masakra

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kolejny sezon Kwadratowej Masakry, koniecznie zobaczcie pierwszy odcinek na kanale SKKF'a.

Zaczyna się on tradycyjnie, od przedstawienia uczestników, a następnie było szybkie oprowadzenie po ich domkach. Trzeba było jednak zbudować domek dla SKKF'a, dlatego też ekipa postanowiła poszukać niezbędnych do jego zbudowania surowców.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.