Popularny YouTuber z sądowym zakazem nagrywania Roblox

Popularny YouTuber z sądowym zakazem nagrywania Roblox

Ruben Sim (853 tys. subskrypcji) jest jednym z najpopularniejszych YouTuberów nagrywający Roblox na świecie. Teraz sąd zabronił mu tworzenia treści związanych z grą. Jesteście ciekawi dlaczego?


W listopadzie ubiegłego roku Roblox Corporation złożyło pozew przeciwko Ruben Simowi. Sprawa dotyczyła kontrowersyjnej działalności YouTubera opartej na nagraniach z gry, która zdobyła szczególną popularność wśród dzieci. Autor w filmach obrażał kobiety, a także publikował treści ksenofobiczne oraz rasistowskie. Finalnie pozew został złożony po tym, jak Ruben Sim złożył fałszywe zawiadomienie dotyczące islamskiego ekstremisty, co spowodowało odwołanie październikowej konferencji Roblox. YouTuber został pozwany przez twórców gry na 1,6 mln dolarów. Ostatecznie w ramach trwającego procesu, kwota została zmniejszona do 150 tysięcy dolarów.

Teraz sprawa dobiegła końca, a popularny YouTuber oprócz kary finansowej otrzymał sądowy zakaz publikowania treści związanych z Robloxem. Do tego wszystkiego, Sim ma także usunąć wszystkie wcześniejsze publikacje, które zachęcały do negatywnych czynów.Finał sprawy sądowej został szczegółowo opisany przez portal Polygon, a na kanale YouTubera już pojawiło się wideo mówiące o sytuacji. Film Rubena został obejrzany do tej pory ponad 1,5 mln razy. Twórcy Robloxa odmówili jednak dodatkowego komentarza w sprawie.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.