Popularny YouTuber i streamer znaleziony martwy

Popularny YouTuber i streamer znaleziony martwy

Choroby psychiczne i samobójstwa to niestety wciąż temat tabu. Strach przed przyznaniem się do swoich problemów, przez co dana osoba nie może uzyskać odpowiedniej pomocy, może doprowadzić nawet do najgorszego. Niestety podobnie stało się w przypadku znanego YouTubera "Etika". Twórca, którego poszukiwania trwały od 20 czerwca, wczoraj został odnaleziony martwy.


Desmond Amofah, znany pod pseudonimem "Etika", działał na YouTube od 2012 roku i w momencie usunięcia jego kanału posiadał ponad 800 tysięcy subskrypcji. Jego twórczość była ściśle związana z Nintendo. W swoich materiałach przedstawiał i recenzował gry oraz nowe produkty tej firmy. Już od jakiegoś czasu jego działania w internecie wzbudzały podejrzenia fanów. Jednym z poważniejszych sygnałów, który świadczył o problemach Desmonda, był stream, na którym poinformował swoich fanów, że zamierza popełnić samobójstwo. Na szczęście w porę zostały wezwane odpowiednie służby. Moment, w którym do jego domu wkroczyła policja, na Instagramie na żywo oglądało ponad 19 tysięcy osób. Kolejnym niepokojącym znakiem był ostatni film twórcy, w którym przepraszał on swoich widzów za swoje zachowania i wyraźnie zaznaczył chęć popełnienia samobójstwa. Film został szybko usunięty, lecz widzowie, martwiąc się o twórcę, wstawili ponownie wiele kopii tego materiału. Już 36 godzin później twórca został uznany za zaginionego i rozpoczęły się policyjne poszukiwania.Niedługo później policja poinformowała, że na Manhattanie w Nowym Jorku znalezione zostały jego rzeczy osobiste. Miał to być między innymi telefon, portfel, prawo jazdy i konsola Nintendo Switch. Poszukiwania były kontynuowane, a w międzyczasie na YouTube jego znajomi twórcy zaczęli coraz częściej wypowiadać się na jego temat. Również jego brat odniósł się do sytuacji - "Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby tak się zachowywał. Kocham mojego brata. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało. Wierzę, że wszystko będzie dobrze". Niestety wczorajszy komunikat policji na ten temat rozwiał wszelkie wątpliwości. Odnaleziono ciało poszukiwanego Desmonda Amofaha.


Z przykrością informujemy, że Desmond Amofah znany jako Etika został znaleziony martwy.

Śmierć "Etiki" rozeszła się bardzo szybko po internecie. Wielu twórców już skomentowało sprawę i złożyło swój hołd YouTuberowi. O fakcie poinformował również oficjalny profil YouTube Creators na Twitterze.

Ta smutna sytuacja pokazuje, jak ciężkie konsekwencje mogą nieść ze sobą choroby psychiczne. Nigdy nie należy ich bagatelizować, czy uznawać za temat tabu. W takiej sytuacji warto udać się do odpowiedniego specjalisty, który pomoże rozwiązać ten problem. Dodatkowo warto pamiętać, że wszystkie osoby mające myśli samobójcze mogą dostać odpowiednie wsparcie, dzwoniąc na Telefon Zaufania. W Polsce obsługuje go fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i jest on dostępny pod numerem 116 111.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl