Popularny streamer obrażał Polaków podczas transmisji na żywo

Popularny streamer obrażał Polaków podczas transmisji na żywo

Quin69 to bardzo popularny streamer z Nowej Zelandii. Na swoim koncie w serwisie Twitch.tv posiada blisko pół miliona obserwujących. Kilka dni temu podczas transmisji na żywo, postanowił zwyzywać Polskę i Polaków. O sytuacji zrobiło się bardzo głośno, ale wszystko wskazuje na to, że twórca nie poniesie za to żadnych konsekwencji. 


Sytuacja wydarzyła się podczas jednego ze streamów Quin'a z Path of Exile. Twórca podczas transmisji, którą oglądało ponad 10 tysięcy osób, poruszył w pewnym momencie temat Polski oraz dał do zrozumienia, że nie wie za wiele na temat naszego kraju. Stwierdził między innymi, że "Polska leży gdzieś tuż obok Szwecji" i "w Polsce jest jak w Rosji i łatwo jest tam być dźgniętym nożem". Nowozelandczyk chwilę później posunął się o krok dalej i powiedział, że "Polacy zaczęli zabijać Żydów" oraz że "obozy koncentracyjne były polskie". Wszystko podsumował słowami "Fuck Poland".

Część społeczności po tym zdarzeniu znacznie się oburzyła. Wiele osób nagrało fragmenty streama oraz nagłośniło tę sytuację. Wszystko wskazuje jednak na to, że sam Twitch nie widzi tego problemu, bowiem fragmenty o których mowa, nadal dostępne są na kanale Quina.



Mamy nadzieję, że ostatecznie sytuacja zostanie wyjaśniona, a streamer nie pozostanie wobec tych zdarzeń bezkarny.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.