Popularny polski fanpage usunięty z Facebooka!

Popularny polski fanpage usunięty z Facebooka!

Jeden z najpopularniejszych polskich fanpage, który polubiony został przez prawie 900 tysięcy osób, został usunięty. To nie pierwszy raz, kiedy z Facebooka niespodziewanie zniknęła strona nienaruszająca zasad portalu. 


Wyznajemy.pl to portal, na którym użytkownicy mogą anonimowo opowiadać różnorakie historie ze swojego życia. Twórcy strony większość materiałów publikowali właśnie w domenie, jednak bardzo aktywnie działali także na swoim fanpage'u. Po kliknięciu w dotychczasowy link do strony na Facebooku znajdziemy poniższy komunikat.To nie pierwszy raz, gdy Facebook niespodziewanie usunął stronę. Jednak czy w tym przypadku mógł istnieć konkretny powód? Według niektórych internautów, od wielu miesięcy osoby obserwujące fanpage narzekały na to, że wyznania są zmyślone, bądź że się powtarzają. Reakcja Facebooka mogła więc być spowodowana masowym zgłaszaniem strony jako spam.

Co ciekawe, twórcy strony potwierdzili fakt usunięcia ich fanpage'a i założyli nowy, na którym teraz będą pojawiać się kolejne historie. Oto oficjalne oświadczenie:Niezależnie od jakości danej strony prowadzonej na Facebooku, to stracenie jej z dnia na dzień musi być bardzo bolesne ze względu na zaangażowanie i poczynione inwestycje. Jednak Facebook jako firma prywatna niestety może podejmować takie kroki.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.