Smartfony Honor coraz bardziej popularne - również w Polsce!

Smartfony Honor coraz bardziej popularne - również w Polsce!

Jeszcze kilka lat temu w kontekście rynku sprzętu mobilnego mówiło się o kompletnie innych firmach niż teraz. Z resztą nic dziwnego - ścisk na czele rynku smartfonów i coraz większy popyt na różne modele wytworzył większą konkurencję, gdzie pewne marki musiały ustąpić miejsca innym. Tak jest w przypadku modeli spod loga firmy Honor, która sukcesywnie zwiększa swoje udziały na naszym rynku.


Smartfony Honor ściśle powiązane są z marką Huawei i stanowią tańsze odpowiedniki flagowych modeli chińskiego potentata z wcale nie dużo gorszymi parametrami - oczywiście i tak mając na myśli stosunkowo wysoką półkę cenową w okolicach 2000 złotych. Jak podaje GfK Polonia, Honor zajmuje już miejsce w pierwszej piątce w Polsce pod względem popularności sprzedaży w podanym segmencie cenowym. Duży wpływ ma na to chociażby najnowszy Honor 9, który jest naprawdę przyzwoitym modelem mając na myśli stosunek ceny do jakości zagwarantowanych nam materiałów. Z pewnością modele z tej linii są całkiem niezłą alternatywą dla najpopularniejszych innych modeli znanych nam dziś na rynku.Podążając za informacją, która już jakiś czas temu pojawiła się na oficjalnym koncie marki na Twitterze, sytuacja bardzo dobrze wygląda również w innych krajach europejskich, gdzie już teraz Honor zajmuje pozycję numer jeden pod względem sprzedaży lub zanotował duży wzrost.Być może Honor pokusi się także o inne modele, przeznaczone na niższy pułap cenowy co jeszcze bardziej wzmocniłoby obecną pozycję marki. Chyba już teraz możemy powoli zacząć zadawać sobie pytanie - czy faktycznie smartfony z logiem Honor już wkrótce zdominują nasz rodzimy rynek? Przekonamy się o tym w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.