Ponad 20 animacji studia Ghibli trafi na Netflixa!

Ponad 20 animacji studia Ghibli trafi na Netflixa!

Nie od dzisiaj wiadomo, że Netflix od dłuższego czasu stara się, aby oferta ich platformy była przyzwoita dla jak największej grupy subskrybentów. Nie inaczej jest w przypadku fanów anime. Oprócz wyjątkowo ciekawych i trafnych importów popularnych produkcji takich jak Neon Genesis Evangelion, Death Note czy Fullmetal Alchemist, Netflix stworzył kilka naprawdę przyzwoitych serii jak chociażby Seven Deadly Sins czy Devilman Crybaby. Bogata już w wiele klasyków i popularnych anime lista poszerzy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy o ponad 20 filmów Studia Ghibli!


Studia Ghibli wraz z jego współwłaścicielem Hayao Miyazaki'm nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi japońskiej animacji. Założona w 1985 roku wytwórnia ma na swoim koncie mnóstwo wspaniałych produkcji, z których niejedna jest dla polskiej widowni prawdziwym powrotem do dzieciństwa. Filmy takie jak Spirited Away, Princess Mononoke czy My Neighbor Totoro to produkcje znane na całym świecie, nawet wśród osób nie oglądających anime na co dzień. Jeżeli nigdy nie mieliście okazji sięgnąć po filmy Studia Ghibli, będzie to wręcz idealna okazja!Pierwszy pakiet aż 12 filmów trafi na Netflixa już 1 lutego. Poniżej znajdziecie pełną listę zapowiadanych na ten dzień produkcji:

Mój sąsiad Totoro
Księżniczka Mononoke
Szopy w natarciu
Ruchomy zamek Hauru
Szept serca
Spirited away: W krainie Bogów
Tajemniczy świat Arrietty
Laputa- podniebny zamek
Nausicaä z Doliny Wiatru
Zrywa się wiatr
Podniebna poczta Kiki
Ponyo

W ciągu najbliższych 3 miesięcy do oferty trafić mają również:

Szkarłatny Pilot
Opowieści z Ziemiomorza
Powrót do marzeń
Szum Morza
Księżniczka Kaguya
Narzeczony dla kota
Rodzinka Yamadów
Przyjaciółka ze snów
Makowe Wzgórze

 

Czekacie na te premiery?


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.