PompaTeam bez awansu do finału na Ecenter Copernicup 2017

PompaTeam bez awansu do finału na Ecenter Copernicup 2017

Sporty elektroniczne powoli zdobywają coraz więcej fanów na całym świecie, również w Polsce. Coraz częściej spotykamy się w naszym kraju z organizacją przeróżnych konkursów oraz turniejów. Przykładem tego jest trwający obecnie Ecenter Copernicup 2017 - pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie kujawsko-pomorskim. 


Organizator toruńskiego wydarzenia określa je jako przełomowe w obrębie całego regionu i zapewnia, że zapisze się ono na stałe na kartach polskiej e-sportowej historii. Czym jednak jest Ecenter Copernicup?
Ecenter Copernicup to przede wszystkim turniej od graczy dla graczy, a nikt lepiej nie rozumie ich potrzeb oraz zainteresowań, niż ludzie, których łączy wspólna pasja – ESPORT.

Głównie e-sportowym turniejem, którego celem jest wyłonienie najlepszej drużyny Counter Strike: Global Offensive w Polsce. W tym celu przeprowadzone zostały specjalne kwalifikacje, które pozwoliły wybrać najmocniejszą szesnastkę zespołów z kraju nad Wisły. W tym gronie znalazł się także Pompa Team - team dobrze znany wszystkim fanom YouTuberów takich jak Isamu czy Nitro. Wczoraj pomyślnie przeszli przez fazę grupową pokonując trzech przeciwników awansując tym samym do ćwierćfinału.

Ten z kolei miał miejsce się wczoraj o godzinie 21:45. Mecz był bardzo wyrównany, lecz ostatecznym zwycięzcą okazał się Pompa Team, który zwyciężył nad G-Loud Gaming wynikiem 16:10.

1 W Toruniu pojawił się także Isamu aby wesprzeć swoich zawodników w walce o zwycięstwo.


Następnym etapem są mecze półfinałowe, które to z troski o graczy, którzy walczyli o awans do drugiej w nocy przeniesione zostały o ponad dwie godziny. Pierwszy z nich pomiędzy Pompa Team a zespołem EMERYCI wystartował o 11:15 i niestety zakończył się przegraną chłopaków z PT.

Pierwsza mapa (Overpass) z pewnością należał do chłopaków z PT. Bez przerwy utrzymywali przewagę, aby zwyciężyć w końcu 16:12. Niestety, druga runda rozegrana na Dust 2 (wgrana jest aktualizacja, gdzie ta mapa jeszcze należy do turniejowych) była totalną porażką dla zawodników z Pompa Team - EMERYCI pokonali ich bez trudu 16:6. Ostatni pojedynek na Trainie na początku w pełni prowadzony był przez przeciwników PT, później zespół Pompa Team starał się wyrównać wynik, lecz nie udało się - EMERYCI wygrali 16:7 kończąc tym samym spotkanie 2:1.

Niestety, Pompa Team odpadł z turnieju w zaciętej walce o finał. Za chwilę rozegra się drugi półfinał, który oglądać możecie w tym miejscu. Końcowa walka planowana jest na godzinę 17, lecz na pewno jej czas rozpoczęcia ulegnie zmianie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.