Polski YouTuber wspiął się na najwyższy budynek UE

Polski YouTuber wspiął się na najwyższy budynek UE

YouTuber prowadzący kanał o nazwie "MoKOTowski" opublikował tydzień temu materiał z wspinaczki na dźwig powstającego wieżowca Varso Tower. Generalny wykonawca budynku zgłosił sprawę na policję.


Filmy wspinaczkowe cieszą się na YouTube dosyć dużą popularnością. Zwłaszcza te prezentujące... niezbyt legalne wejścia. Wyjątkiem w tym względzie nie jest film użytkownika "MoKOTowski" opublikowany tydzień temu (7.03).

Postanowił on się wspiąć się na dźwig stojący obok powstającego wieżowca Varso Tower - najwyższego budynku tego typu w Polsce oraz Unii Europejskiej (310 metrów). Koniec końców mu się to udało i jak sam przyznaje - tym samym spełniło się jego marzenie. Powiodło się także zejście.Problemy zaczęły się jednak później. Obiekt jest prywatny, a co za tym idzie - wdrapywanie się na elementy budowy jest po prostu niezgodne z prawem. Generalny wykonawca Varso Tower - firma HB Reavis - zainteresowała się całym zajściem.

Jego rzecznik prasowy przekazał redaktorom Gazety Wyborczej, że gromadzone są materiały dowodowe, które najprawdopodobniej już zostały zgłoszone na policję. YouTuber dopuścił się bowiem wykroczenia i najwyraźniej ten czyn nie przejdzie bez konsekwencji.

Podobne akcje mają podobno miejsce regularnie, lecz jeszcze nikomu nie udało się wspiąć tak wysoko. Pozostaje więc czekać na nowsze wieści dotyczące sprawy.

 

Co sądzicie o wspinaczce YouTubera? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.