Polski YouTuber stanął w obronie obcokrajowca i stał się bohaterem Indii!

Polski YouTuber stanął w obronie obcokrajowca i stał się bohaterem Indii!

Polski YouTuber mieszkający we Wrocławiu popisał się naprawdę szlachetnymi czynami. Zareagował na bójkę na przystanku tramwajowym i uratował Hindusa.


Nieprzyjemna sytuacja miała miejsce na przystanku tramwajowym we Wrocławiu w styczniu tego roku. Wtedy to grupa trzech pijanych mężczyzn zaatakowała Hindusa. Kiedy obcokrajowiec został uderzony, to do pomocy wkroczył Tomasz Pikuś, znany także jako EvarezTP na YouTube.

Oto jak Tomasz relacjonuje styczniowe wydarzenia dla TVN24:
Kazał mu uciekać z kraju w brzydki sposób. Ja zainterweniowałem w momencie, kiedy on już został popchnięty, uderzony w twarz. On był przerażony, zwłaszcza że ten Hindus nie mówi po polsku, tylko po angielsku, a wszelkie wyzwiska, wszelkie teksty rzucane w jego stronę były w języku polskim. Więc on tak naprawdę nie wiedział o co chodzi, nie wiedział, za co dostał.

Tomek sam wtedy został mocno poszkodowany, bo w starciu z napastnikami czasowo stracił słuch i do dziś rehabilituje kręgosłup. Mimo to podkreśla, że nie czuje się bohaterem, a z  żalem przyznaje, że spośród kilkudziesięciu osób, które widziały to zdarzenie nikt nie zareagował, chociażby poprzez zadzwonienie na policję. To zrobiła dopiero jego żona.

Bohaterski czyn docenił konsul Indii Kartikey Johri, który w ramach podziękowań zaprosił Polaka na tygodniową wycieczkę do Delhi. Według jego zapewnień ma on tam być traktowany jak prawdziwy bohater.


Evarez swoim zachowaniem pokazał, że warto pomagać drugiemu człowiekowi. Nie tylko dla poklasku i uznania, ale i po to, aby pokazać drugiemu człowiekowi, że choć jesteśmy różni, to tak naprawdę tacy sami. Jesteśmy dumni z Tomka nie tylko jako YouTubera, ale przede wszystkim człowieka. To, co zrobił, było bardzo ludzkie... ale z drugiej strony też coraz mniej.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.