Najważniejsze wydarzenia polskiego YouTube w 2020 roku


KWIECIEŃ


Kwiecień minął pod znakiem wielu charytatywnych zbiórek, które za cel obrały pomoc służbie zdrowia obciążonej ze względu na wzrost zakażeń nowym koronawirusem. Jedną z nich rozpoczęła Ekipa Friza, która sama na ten cel przeznaczyła aż 100 tysięcy złotych.  Łącznie udało się uzbierać blisko pół miliona złotych, które zostały odpowiednio wydane na najważniejsze rzeczy dla placówek medycznych. Inicjatywę Ekipy wsparła także Liga Zdrowia, w której oprócz YouTuberów uczestniczyli m.in. polscy raperzy/Charytatywną transmisję w kwietniu przeprowadził także reZigiusz, który wraz z Thunder Crew zebrał 35 tysięcy złotych na wspomniany cel.

Kwiecień zakończył się inicjatywą Solara, która powstała podczas charytatywnej transmisji wraz z Matą. Raperzy po osiągnięciu celu zbiórki oficjalnie rozpoczęli #Hot16Challenge2, czyli drugą część wyzwania sprzed 6 lat, tym razem w charytatywnej wersji na rzecz służby zdrowia.
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.