Polski horror zamiast do kin trafił... na Netflixa!

Polski horror zamiast do kin trafił... na Netflixa!

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to pierwszy od wielu lat horror polskiej produkcji. Początkowo miał trafić do kin, potem jego premiera została przesunięta przez pandemię koronawirusa, a ostatecznie podjęto decyzję, że... film zadebiutuje wyłącznie na Netflixie. Co więcej, już można go oglądać!


Gdy pierwszy raz usłyszałem o "W lesie dziś nie zaśnie nikt", to nie kryłem swojego zdziwienia. Polskie kino jest bowiem bardziej niż ubogie w horrory - a w slashery to już w ogóle! Jako fan gatunku mam ogromne obawy, co do tejże produkcji, ale teraz przynajmniej nie muszę wydawać specjalnie ponad 20 złotych żeby je potwierdzić lub obalić. Dlaczego?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" właśnie wylądował na Netflixie, co oznacza, że każda osoba opłacająca abonament osoba może go bez problemu obejrzeć w zaciszu domowym. O czym w ogóle jest ten film?Jak możemy wyczytać z oficjalnego opisu:
Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

W "W lesie dziś nie zaśnie nikt" występują m.in. Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska czy Mirosław Zbrojewicz. Nie powiem, obsada zróżnicowana. Osobiście dam szansę polskiemu slasherowi z dwóch powodów. Po pierwsze - decyzja o wyprodukowaniu horroru dla społeczności z kraju nad Wisłą jest odważna i chciałbym tę odwagę docenić poprzez obejrzenie filmu. Po drugie - po prostu, kurde, kocham slashery!

Produkcja zbiera na razie mieszane opinie (5,3 gwiazdki na Filmweb), więc może być różnie. Zobaczymy.

 

Co sądzicie o polskim horrorze? Planujecie oglądać? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.