Polski film okrzyknięty najgorszym na świecie

Polski film okrzyknięty najgorszym na świecie

"Smoleńsk" został okrzyknięty najgorszym filmem na świecie w rankingu serwisu IMDb. Polska produkcja otrzymała mnóstwo negatywnych opinii po rajdzie zapoczątkowanym przez Tygodnik NIE. 


Katastrofa smoleńska to z perspektywy politycznej temat niezwykle kontrowersyjny i wzbudzający wiele emocji. Nie inaczej społeczeństwo zareagowało na film traktujący o tym tragicznym wydarzeniu. "Smoleńsk" został właśnie oceniony jako najgorsza produkcja na świecie.

Tytuł w reżyserii Antoniego Krauzego zadebiutował w 2016 roku i praktycznie natychmiastowo został masowo skrytykowany przez polskie społeczeństwo. Zarzucono mu głównie subiektywne podejście do tematu oraz przedstawianie katastrofy smoleńskiej jako narzędzia politycznych przepychanek.

O filmie robi się dosyć głośno każdego roku w okolicach 10 kwietnia. Nie inaczej było tym razem. Tygodnik NIE opublikował na Facebooku post informujący o tym, iż filmowi brakuje niewielu głosów na IMDb do zostania najgorzej ocenianą produkcją. Nie trzeba było długo czekać na reakcję użytkowników.

Źródło: IMDb


Obecnie "Smoleńsk" w rankingu IMDb "Bottom 250" zajmuje pierwsze miejsce z oceną 1,2 gwiazdek. Na taki wynik złożyło się ponad 30 tysięcy głosów pozostawionych przez społeczność. Czy słusznie? Tutaj zdania są podzielone.

Rajdy rządzą się swoimi prawami i niewątpliwie ocena filmu normalnie byłaby nieco wyższa. Teraz została sztucznie zaniżona i raczej w tej kwestii niewiele się teraz zmieni. Tego typu zjawisko ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

 

W komentarzach dajcie znać do której grupy należycie Wy!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.