Polscy YouTuberzy zbudowali model Cybertrucka od Tesli!

Polscy YouTuberzy zbudowali model Cybertrucka od Tesli!

Cybertruck od Tesli został najbardziej kontrowersyjnym samochodem minionego roku. Elon Musk wywołał poruszenie swoim nowym projektem do tego stopnia, że niektórzy postanowili sami zabrać się za jego budowę. Mowa tu o polskich twórcach.


Jeśli przez ostatnie dwa miesiące nie żyliście pod kamieniem i mieliście dostęp do internetu, to zapewne kojarzycie zapowiedź Cybertrucka od Tesli. Samochód przez swoją kanciastą konstrukcję doczekał się licznych memów i przeróbek. Uwadze mediów nie ubiegł również nieudany test wytrzymałości szyb. Przypomnijmy sobie tę piękną chwilę.Mimo że o projekcie Tesli zrobiło się już nieco ciszej, to część osób nadal interesuje się oryginalnym pomysłem Elona Muska. Fascynacja sięgnęła tego stopnia, że niektórzy postanawiają odtworzyć samochód własnoręcznie. Jako pierwsi zabrali się do tego Rosjanie, którzy przerobili Ładę na Cybertrucka. Oczywiści chodzi wyłącznie o model i wygląd, ponieważ po wejściu do auta nadal słychać i czuć radziecką myśl techniczną. Pojazd jest sprawny, więc wyobraźcie sobie reakcję społeczeństwa po ujrzeniu takiej maszyny na drogach.

Oto rosyjska Tesla l Źródło: X-news


Za podobny projekt postanowili zabrać się także polscy twórcy z kanału Zróbmy To. Matuss i Majster - bo o nich mowa - co prawda nie stworzyli działającego samochodu, ale ich praca także zasługuje na uznanie. Zaprojektowali bowiem drewniany model 1:1 Cybertrucka od Tesli. Całość okryli pod koniec folią aluminiową i dopieścili szczegóły. Rezultaty ich przedsięwzięcia możecie zobaczyć poniżej.Kto wie, być może ktoś stworzy prawdziwego Cybertrucka jeszcze przed premierą tego oficjalnego? Przypominamy, że Tesla zaplanowała debiut futurystycznego pojazdu na 2021 rok.

 

Co sądzicie o projekcie polskich YouTuberów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.