Polska z najszybciej rozwijającym się rynkiem e-sportowym w Europie!

Polska z najszybciej rozwijającym się rynkiem e-sportowym w Europie!

Ogłoszone zostały nowe wyniki corocznego raportu o e-sporcie, przeprowadzanego przez PayPal i firmę SuperData Research. Badanie zostało przeprowadzone na 12 europejskich rynkach, a to właśnie nasz kraj okazał się być liderem wśród najwyższych wzrostów liczby użytkowników w całej Europie. Więcej w artykule!


Jak wynika z najnowszych badań PayPal i SuperData, zyski z e-sportu w Europie w 2018 roku osiągną ponad 345 milionów dolarów. Badanie objęło 12 największych rynków e-sportowych w Europie. Pod względem wartości polski rynek znajduje się gdzieś w środku europejskiej stawki. Jeśli chodzi o zysk oraz zainteresowanie, w zestawieniu królują Szwecja, Francja, Rosja i Wielka Brytania. Mimo tego, polski rynek e-sportowy może pochwalić się najlepszymi perspektywami na rozwój. Raport przewiduje wzrost w następnych latach nawet w tempie 30 procent rocznie liczby widzów nowoczesnej rozrywki.


Matt Komorowski (Head of Sales PayPal w Europie Środkowo-Wschodniej) podał, iż w Polsce, do 2018 roku liczba użytkowników e-sportu osiągnie poziom prawie 850 tys.

Milenialsi, czyli osoby z pokolenia Y, są obecnie jedną z największych grup pokoleniowych, która kształtuje rynek e-sportowy. Z raportu SuperData wynika, że dwie największe grupy zainteresowane e-sportem mieszczą się w przedziale wiekowym 18-24 i 25-34 (te grupy łącznie stanowią 62% całej publiczności).


Jeśli chodzi o podział odbiorców ze względu na płeć, żadnych większych zmian nie zanotowano. E-sport to głównie zainteresowanie mężczyzn -w Europie 84% graczy to mężczyźni, a 16% to kobiety. Co ciekawe, w takich krajach jak Szwecja, Francja, Wielka Brytania a także Polska, płeć piękna posiada największy udział (w kolejności 24%, 22%, 22% i 19%) Najmniejszy udział kobiet odnotowano za to w Izraelu, gdzie stanowią tylko 10% użytkowników.Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl