Półtora miliona wyświetleń i 60 tysięcy subskrypcji w kilka dni. Wszystko przez parodię

Półtora miliona wyświetleń i 60 tysięcy subskrypcji w kilka dni. Wszystko przez parodię "Despacito"!

Nikomu zapewne nie trzeba przedstawiać utworu autorstwa Luisa Fonsi pt."Despacito", który w przeciągu kilku miesięcy zdobył niebywałą popularność w sieci (w momencie pisania tego artykułu klip na YouTube może pochwalić się ponad 2,1 miliardami wyświetleń). Nic dziwnego więc, że powstało mnóstwo parodii oraz przeróbek tej piosenki. Jedna z nich wyróżnia się jednak na tle innych, co udowodniła liczbami!


Warto jednak zastanowić się ile z nich jest naprawdę godnych uwagi. Pod dłuższej chwili zdać można sobie sprawę, że wcale nie ma ich tak dużo - chodzi tutaj o wybitny wokal oraz przesłanie jakie za sobą takie przeróbki niosą. W nasze oczy rzuciło się wykonanie Magdy Beredy, której to polska wersja "Despacito" - "Siedź tu cicho" - w przeciągu tygodnia uzyskała prawie półtora miliona wyświetleń (jeśli spojrzymy na inne filmy twórcy to taki wynik robi naprawdę ogromne wrażenie). Co więcej - po opublikowaniu tego wideo kanał Magdy postanowiło zasubskrybować ponad 60 tys. nowych osób. Jeśli jeszcze nie natknęliście się na ten materiał to serdecznie zapraszamy do wysłuchania poniżej.Piosenka ta powstała spontanicznie i Magda obawiała się reakcji ludzi, bo zdawała sobie sprawę, że temat jaki chce poruszyć jest kontrowersyjny. Okazało się natomiast, ze sprawy potoczyły się zupełnie odwrotnie - fakt ten bardzo ucieszył twórcę, o czym postanowiła nam opowiedzieć:
Jak co tydzień, nagrywałam nowy cover na kanał. Była to piosenka "Despacito". Wieczorem razem z Łukaszem z kanału Łuki Gie rozmawialiśmy przez telefon i zupełnie spontanicznie napisaliśmy refren do "Siedź tu cicho", czyli polska wersja "Despacito" o hejterach. Później stworzyłam zwrotki z hejtow, które pojawiły się na moim kanale i wrzuciłam calosc na swoj kanał YouTube. Wiedziałam, ze bedzie to kontrowersyjny filmik i ze może pojawić się dużo negatywnych komentarzy, a okazało się zupełnie odwrotnie. Ludzie bardzo docenili "Siedź tu cicho". Milion wyświetleń pojawiło się w 6 dni. A co najpiękniejsze - ludzie zostali ze mną i dalej wspierają. Ponad 60 tysięcy osób zasubskrybowało to, co tworze, by być na bieżąco. Czekają na nowe autorskie piosenki, covery. Nie spodziewałam sie, że tyle niesamowitych rzeczy może wydarzyć się w tak krótkim czasie. Z mojej twarzy nie schodzi teraz uśmiech. Szczególnie, ze przed nagraniem "Siedź tu cicho" straciłam wiarę, że to co robię ma sens. Dlatego dziękuję za te piękne wyniki! I mam nadzieje, że to dopiero początek.

Co sądzicie o polskiej wersji utworu "Despacito"? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.