Polska gra oficjalnie została lekturą szkolną

Polska gra oficjalnie została lekturą szkolną

Wczoraj oficjalnie potwierdzono doniesienia, o których mówiło się od dłuższego czasu. Polska gra komputerowa dołączyła do zbioru lektur nieobowiązkowych, co wzbudziło spore emocje w sieci.


Wspomnianym tytułem jest This War of Mine. Polska produkcja dołączyła do grona lektur szkolnych, o czym poinformował oficjalny profil Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest to zatem pierwsza produkcja, która została umieszczona na liście nieobowiązkowych lektur szkolnych.

 This War of Mine jest grą polskiego studia 11 bit studios i opowiada o realiach wojen domowych oraz tego, jak wpływają one na ludność cywilną. Zadaniem gracza jest dokonywanie wyborów, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę i mogą kosztować życie lub zdrowie bohatera. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym tytule, polecamy wam recenzję Quaza dotyczącą This War of Mine właśnie.Warto do tego dodać, że gra jest także dostępna do pobrania za darmo na stronie MEiN. Jeśli chcecie tego dokonać, kliknijcie tutaj.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.