Polscy YouTuberzy zaatakowani przez hakerów

Polscy YouTuberzy zaatakowani przez hakerów

Pod ostrzałem są konta Polskich YouTuberów - w tym KubsonaAlienaKremola oraz Chorsmenów. Co się wydarzyło i jak wygląda sytuacja?


Kubson zawiadomił dzisiaj na Facebooku, że jego konto mailowe wpadło w niepowołane ręce. Kuba niestety nie zareagował na czas, przez co ucierpiały dwa duże kanały podpięte pod maila: osobiste „Kubson” i współtworzone z innymi YouTuberami - „Chorsmeni”.

Przypomnijmy, że w skład drugiego kanału wchodzą: Bladii, Dobrodziej, Plaga, Kubson oraz Diabeuu.

Incydent dotknął najmocniej kanały podpięte pod Kubsona. Ten pierwszy został całkowicie usunięty z YouTube, a drugi otrzymał nową nazwę — PAYPAL LIVE — która jasno sugeruje przejęcie konta przez obcą osobę.Jakub miał również dostęp do konta Aliena, który przy okazji włamania dostał rykoszetem. Tutaj jednak sprawa ma się bezpieczniej, ponieważ hakerzy nie mogli zrobić nic więcej niż z poziomu kanału. Część filmów została ukryta.

Odrobinę światła na sprawę rzucił także Kremol. Jego kanał został zhakowany, a filmy zmienione na prywatne. YouTuber wypowiedział się o sytuacji na streamie, gdzie wspomniał o otrzymaniu propozycji przeglądarki od firmy z Azji — ta miała się przyczynić do przejęcia kanału.

Na całe szczęście twórcy mają już pełny kontakt z supportem serwisu i trzymają kciuki za szybki powrót ich kanałów do życia.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.