Polscy YouTuberzy z filmami na temat koronawirusa

Polscy YouTuberzy z filmami na temat koronawirusa

Tematem koronawirusa "2019-nCoV" z Wuhan od kilku tygodni żyje cały świat. W internecie nietrudno znaleźć w związku z tym wiele nieprawdziwych informacji. Na szczęście są miejsca, z których możemy dowiedzieć się, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Polscy YouTuberzy publikują tymczasem naprawdę interesujące materiały, z których możemy dowiedzieć się więcej na temat "2019-nCoV". 


Tematem wirusa zainteresowała się "emce", na której kanale opublikowany został opublikowany rzetelny materiał, w którym YouTuberka wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące wirusa. Mówi o jego początkach, objawach i aktualnej sytuacji. W swoim materiale poprosiła o wypowiedzi dr. nauk biologicznych Uniwersytetu w Ljubjanie czy biologa molekularnego Centrum Nauki Kopernik. W swoim filmie, "emce" korzystała z oficjalnych źródeł - komunikatów WHO czy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Równie wiarygodny materiał opublikowała na swoim kanale twórczyni kanału "Mama stetoskop". Lekarka podzieliła się z widzami informacjami na temat koronawirusa z Wuhan, zwracając uwagę na medyczny aspekt nowego wirusa i odpowiadając na częściej zadawane pytania ludzi. YouTuberka powiedziała, że nie ma powodów do paniki w naszym kraju, niemniej jednak warto w tym okresie szczególnie zadbać o higienę.Najważniejsze informacje dotyczące 2019-nCoV przekazał także twórca kanału "Nauka. To Lubię", który nigdy nie zawodzi w kwestii przekazywania rzetelnych informacji dotyczących tematów, którymi żyje cały świat. Twórca poświęcił wiele pracy i przeanalizował temat wirusa z Wuhan, przedstawiając przy tym skalę problemu.Przy obecnym kryzysie związanym z wirusem z Wuhan, w sieci łatwo znaleźć nieprawdziwe nagrania z Chin, które mają przedstawiać tragiczną sytuację na wschodzie. Prawdy dowiem się jednak od osób, które są na miejscu i dzielą się faktami na temat tego, jak wygląda życie. Z tego powodu szczególnie polecamy wam obserwowanie kanału "Chinski Biznes", którego twórca jest obecnie w Chinach i na codziennych vlogach przedstawia jak wygląda życie w czasie epidemii.Do wirusa z Wuhan w zupełnie inny sposób podeszli twórcy dwóch innych kanałów - "Vonsky" oraz "VETO". Pierwszy z nich oprócz ogólnego zarysu sytuacji, przedstawił jak wygląda dyplomacja w trakcie takiego kryzysu. Drugi z nich skomentował natomiast wpływ koronawirusa na rynek finansowy. Koniecznie zobaczcie te materiały!
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.