Polscy YouTuberzy odwołali spotkanie z widzami w związku z koronawirusem

Polscy YouTuberzy odwołali spotkanie z widzami w związku z koronawirusem

Światowe media od kilku tygodni żyją tematem rozprzestrzeniającego się koronawirusa  SARS-CoV-2. W związku z sytuacją na świecie, odwoływane są duże wydarzenia, także te w naszym kraju. Po decyzji o zamknięciu Intel Exterme Masters 2020, swój event postanowili odwołać także polscy YouTuberzy.


W ostatnich dniach sytuacja w Europie dotycząca zarażeń SARS-CoV-2 znacznie się pogorszyła. Mimo tego, że w naszym kraju nie odnotowano dotąd ani jednego potwierdzonego przypadku zachorowania na nowego koronawirusa, podejmowane są kolejne decyzje o odwoływaniu imprez masowych. Tak w czwartek wieczorem Wojewoda Śląski podjął decyzję o zamknięciu Intel Extreme Masters 2020 dla publiczności.

Vito Minecraft to polski twórca YouTube, który posiada ponad 2 miliony subskrypcji i słynie z filmów z gier takich jak Roblox czy właśnie Minecraft. Twórca tworzy duet z Bellą, który posiada własną markę i sklepy stacjonarne w kilku miastach polski. Dziś miało odbyć się wielkie spotkanie z twórcami w ramach otwarcia kolejnego z nich, tym razem w Krakowie. Ze względów bezpieczeństwa, YouTuberzy zdecydowali się jednak na przełożenie spotkania. 


WAŻNY KOMUNIKAT❗️❗️❗️ Kochani Fani, Szanowni Rodzice! Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na przełożenie spotkania z nami w Krakowie na inny dzień. Jeżeli bieżąca globalna sytuacja zdrowotna się ustabilizuje, niezwłocznie wyznaczymy nowy termin wydarzenia. Otwarcie sklepu odbędzie się planowo. Serdecznie zapraszamy na zakupy od soboty (29.02.2020) od godziny 9:00. Przygotowaliśmy dla Was specjalne karty z autografami które będą dodawane do każdego zamówienia. Z góry przepraszamy za tak późną informację, ale była to dla nas bardzo trudna decyzja. Prosimy o wyrozumiałość. Do zobaczenia!

Jak zapewniają, data zostanie ogłoszona jeśli globalna sytuacja dotycząca koronawirusa się ustabilizuje. Otwarcie sklepu odbyło się dziś zgodnie z planem, jednak bez ogłoszonego wcześniej spotkania.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.