Polscy influencerzy dołączają do akcji Blackout Tuesday

Polscy influencerzy dołączają do akcji Blackout Tuesday

Napiętą sytuację w Stanach Zjednoczonych można odczuć także w Polsce. Jak się okazuje, szereg rodzimych influencerów postanowił włączyć się do akcji Blackout Tuesday polegającej na wstrzymaniu jakichkolwiek działań przez artystów i branżę muzyczną.


#TheShowMustBePaused - ten hasztag obiegł dzisiaj całą sieć. To właśnie nim sygnowana jest akcja Blackout Tuesday. Stoją za nią Jamila Thomas (dyrektor ds. promocji w wytwórni Atlantic) oraz Brianna Agyemang (osoba związana platformą Platoon). Jej celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec rasizmu, budowanie świadomości wobec narastających problemów oraz zbieranie datków na osoby pokrzywdzone przez policję.

Zaangażowanie się w przedsięwzięcie jest niezwykle proste. Należy po prostu nic nie robić. Tyczy się to szeroko pojętych artystów oraz branży muzycznej. Osoby należące do tych grup są wzywani do zaprzestania jakiejkolwiek działalności biznesowej czy wizerunkowej w dniu 2 czerwca.

W Blackout Tuesday zaangażowało się także sporo polskich influencerów. Mowa tu m.in. o Lexy, Człowieku Wardze, Rafale Masnym, Young Multim czy Kasi Mecinskiej. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lexy👼🏽 (@lexychaplin)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maciej Dąbrowski (@programzdupy)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kasia Mecinski (@kasianski)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Rafał Masny (@rmasny)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Young Multi 🇵🇱 (@youngmulti)


 

Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o samej akcji, zajrzyjcie na jej główną stronę.


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.