Policja zajęła się nielegalnym obrotem kont z grami!

Policja zajęła się nielegalnym obrotem kont z grami!

Już od kilkunastu miesięcy w internecie można zakupić nielegalnie sprzedawane konta do PlayStation Store czy Xbox Live z wykupionymi grami. Nadszedł czas, by sprawą zajęła się policja, która zawitała ostatnio do mieszkania 41-letniego "biznesmena" będącego jednym ze sprawców tego typu przekrętów.
Już od dawna duże firmy takie jak Sony i Microsoft walczą bez skutku z nielegalną sprzedażą kont PS Store oraz Xbox Live. Jednak ostatnia akcja policji udowodniła, że można zakończyć ten problem. Otóż wydział do walki z cyberprzestępczością z Lublina wspólnie z policjantami weszli do mieszkania jednego z takowych sprzedawców, określonego "organizatorem procederu nielegalnego rozpowszechnia gier na konsole w formacie elektronicznym".
Mężczyzna sprzedawał konta od kwietnia 2016 roku i według opublikowanych danych pokrzywdzona firma miała stracić ponad 150 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer osobisty, konsolę, karty bankomatowe i 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Zatrzymanemu postawiono już zarzut i grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.To tylko jedna interwencja policji, lecz nic nie wskazuje na to, że może ich nie być więcej. Jest to oczywiście dobra wiadomość i może być tylko początkiem wielkich zmian wśród nielegalnych aukcji. Miejmy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom, takowe zaczną powoli zanikać.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl