Policja i prokuratura zajęły się sprawą filmu Kamerzysty

Policja i prokuratura zajęły się sprawą filmu Kamerzysty

W ostatnim czasie na naszej stronie informowaliśmy was o głośnej sprawie kolejnego skandalicznego filmu Kamerzysty. Kilka godzin po publikacji wpisu, jego materiał został usunięty z YouTube. Jak teraz się dowiadujemy, sprawą zajęła się już policja oraz prokuratura. 


Przekraczający wszelkie granice film Kamerzysty jest obecnie jedną z głośniejszych spraw w całym internecie. W materiale Łukasz "Kamerzysta" Wawrzyniak wykorzystał niepełnosprawną osobę, którą poniżał rozkazując mu wykonywać niebezpieczne rzeczy. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Kamerzysty, który wczoraj na swoim Instagramie powiedział:
W moim odczuciu to nie jest afera. Oskarżacie mnie o to, że wykorzystałem niepełnosprawnego chłopaka do filmu dla własnych korzyści materialnych. [...] Nikt z nas nie wiedział, że on jest niepoczytalny.

Kilka godzin później film został usunięty z YouTube z powodu naruszenia zasad dotyczących nękania i dręczenia.Co więcej, dziś z konta "Kamuś" zniknęły wszystkie niedawno opublikowane filmu, a subskrybowany przez ponad milion użytkowników kanał zmienił nazwę na "[*]".To jednak nie wszystko. Jak ustaliło dziś po południu Radio ZET, sprawą wykorzystania niepełnosprawnego chłopaka ze Szczecina w filmie Kamerzysty zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo z art. 207kk. Według uzyskanych informacji, sprawę komendantowi KWP w Szczecinie przekazał także wojewoda zachodniopomorski.

Jak informuje sierż. sztab. Paweł Pankau z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie:
W związku z ujawnieniem kontrowersyjnego materiału filmowego na kanale jednego z popularnych serwisów internetowych, policjanci natychmiast wdrożyli czynności w niezbędnym zakresie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli już materiał dowodowy, docieramy do świadków i pokrzywdzonego. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Poinformowana została też prokuratura, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Działania w zakresie zgłoszenia działalności Kamerzysty podjął także Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który na swoich mediach społecznościowych napisał:
Postawimy youtubera przed sądem. Użyjemy wszelkich metod prawnych, by poniósł konsekwencje prawne swojego czynu. Dotkliwie.

Nieoficjalnie Kamerzyście może grozić nawet 8 lat więzienia. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.