Polacy z Florydy o krwawej masakrze w szkole

Polacy z Florydy o krwawej masakrze w szkole

W ostatnich dniach dużo mówi się o strzelaninie w szkole na Florydzie, w której zginęło 17 osób. Tragedia miała miejsce w środę, a jej sprawca to były uczeń liceum. O wydarzeniu postanowili opowiedzieć polskim widzom twórcy kanału Dutki, którzy przybliżyli całą sytuację i opowiedzieli o swoich odczuciach.  


Dutki na początku przybliżyli sprawę tym, którzy wcześniej o niej jeszcze nie słyszeli. Główne twórczynie kanału na co dzień mieszkają na Florydzie, a jedna z nich uczęszcza tam nawet do szkoły. YouTuberka opowiedziała o tym, jak wygląda sytuacja w jej szkole po środowym wydarzeniu i o środkach bezpieczeństwa, które aktualnie są stosowane - mimo tego, że jej szkoła znajduje się kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.

Twórczynie przedstawiły także ich punkt widzenia i opinie na temat strzelaniny. Perspektywa twórczyń kanału jest ciekawa ze względu na to, że sytuacja wydarzyła się niedaleko ich miejsca zamieszkania, a do takich wydarzeń dochodzi coraz częściej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat i zobaczyć co Dutki mają do powiedzenia, to koniecznie obejrzyjcie ich film.


Na YouTube znajdziemy wiele materiałów związanych ze strzelaniną. Głos na temat tej sprawy zabrał także Casey Neistat, który także nagrał film o tragicznym wydarzeniu.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.