Wymyślony przez Polaków laser zyskał zainteresowanie wielu koncernów

Wymyślony przez Polaków laser zyskał zainteresowanie wielu koncernów

Polacy chyba nigdy nie przestaną zadziwiać swoją pomysłowością i chęcią ułatwienia sobie życia. Niech za przykład posłużą dwaj panowie, którzy opatentowali właśnie... laser do nacinania kiełbasek. 


Mowa tutaj o Waldemarze Cieślaku i Grzegorzu Wojdaku, którzy na ten pomysł wpadli podczas grillowego spotkania. W trakcie biesiadowania doszli do wniosku, że nie jest to wcale taka głupia idea i można by ją sprytnie wykorzystać. Zgłosili ją do Urzędu Patentowego i tym samym sprawili, że jako jedyni na terenie całej Unii Europejskiej mogą wykorzystywać technikę przedstawioną na filmie poniżej.Okazuje się, że do wynalazców zgłosiły się już pierwsze koncerny, które są skłonne zapłacić sporą ilość gotówki za możliwość skorzystania z laserowej techniki nacinania kiełbas.
Pracownicy Polskiego Urzędu Patentowego zarówno przyjęli nasz wniosek, jak i przyznali nam patent z uśmiechem na ustach. Wiadomo, że Polska to wręcz kolebka kiełbasy.

Trzeba przyznać, że chłopaki wymyślili niecodzienny, ale i (jak widać) pożądany sposób na biznes. Gratulacje!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.