Pojawi się nowa wersja konsoli PlayStation 4 Slim!

Pojawi się nowa wersja konsoli PlayStation 4 Slim!

Konsola od Sony PlayStation 4 jest aktualnie najpopularniejszą platformą gamingową. Nic dziwnego, że zdobyła tylu nabywców, gdyż jest to po prostu świetny sprzęt. Czy odświeżona wersja tej konsoli sprawi, że będzie on jeszcze lepszy?


Niekoniecznie. Wychodzi na to, że będzie on po prostu tańszy i bardziej opłacalny w produkcji, a to znaczy, że producent najwyraźniej musiał na czymś zaoszczędzić, czym się zresztą nie chwali. Skąd takie rewelacje?

Do tej pory Sony produkowało modele PlayStation 4 Slim oznakowane jako CUH-2100. Od teraz będą one zastępowane produkcją modeli CUH-2200, który właśnie zaczął się pojawiać w ofercie sklepów z elektroniką.

Co oznaczają te numery seryjne? Wygląda to mniej więcej tak, że każda konsola jest oznaczana jako CUH-ABCD, gdzie A oznacza bardzo dużą zmianę w w produkcji i architekturze urządzenia, zaś to mniejsza i niezbyt ważna zmiana w jego produkcji i architekturze. Znaki oraz odpowiadają natomiast jedynie dacie produkcji i regionowi, na jaki przeznaczone jest urządzenie.Łatwo z tego wywnioskować, że nowy model konsoli Sony nie jest żadną rewolucją, wszak zmianie uległ tylko drugi znak od lewej strony. Oznacza to, że nie zmienił się wygląd urządzenia ani jego masa czy wymiary. Dlatego zmiany musiały nastąpić we wnętrzu platformy, gdyż producent najprawdopodobniej znalazł sposób na to, jak zaoszczędzić na procesie produkcyjnym każdego z urządzeń.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy japoński producent dokonuje rewizji modelu PlayStation 4, szukając oszczędności. Wcześniej Japończycy oszczędzali m.in. na antenie Wi-Fi, która w nowszych modelach według wielu użytkowników działała znacznie gorzej od tej, która znajdowała się w modelu z 2013 roku.

Nie wiadomo jeszcze, które dokładnie komponenty zostaną zamienione i czy nowsze na pewno będą oznaczać lepsze. Tego dowiemy się, gdy pierwsze nowe modele konsoli wpadną w ręce testerów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.