“PogChamp” został usunięty z Twitcha!

“PogChamp” został usunięty z Twitcha!

Jedna z najbardziej popularnych Twitchowych emotek - "PogChamp", została dziś oficjalnie usunięta przez platformę . Decyzja spowodowana jest publikacjami nieodpowiednich treści przez twórcę emotki.


“PogChamp” była do tej pory jedną z najbardziej znanych emotek na Twitchu. Twarz Ryana “Gootecksa” Gutierreza była używana w celu zobrazowania podekscytowania, niedowierzania czy też zaskoczenia. Emotka została usunięta z platformy po tym, jak Gootecks na swoim Twitterze zamieścił kontrowersyjny komentarz dotyczący wczorajszych wydarzeń w Kapitolu.Oto oficjalne stanowisko twórców platformy w sprawie:

 Twitch na swoich mediach społecznościowych pisze:
Podjęliśmy decyzję o usunięciu emotki PogChamp po wypowiedziach jej twórcy, który zachęca do dalszej przemocy po tym, co wydarzyło się dzisiaj w Kapitolu. Chcemy, aby sentyment i wykorzystanie emotki Pog były nadal żywe – jego znaczenie jest znacznie większe niż postać przedstawiana lub sam obraz – i zajmuje duże miejsce w kulturze Twitcha. Nie możemy jednak z czystym sumieniem nadal umożliwiać wykorzystania obrazu.

Platforma w najbliższym czasie wraz z użytkownikami platformy ma podjąć decyzję o wybraniu nowej emotki oddającej te same emocje. Czy będzie ona jednak tak chętnie używana jak dotychczasowy "PogChamp"? Śmiemy wątpić, jednak czas pokaże co przygotują dla swoich użytkowników twórcy Twitcha.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.