Podsumowanie YouCon #1.

Podsumowanie YouCon #1.

Minął już tydzień od ostatniego spotkania YouTuberów z Widzami w 2014 roku, czyli YouCon #1! Impreza ta, była zapowiadana zupełnie inaczej niż wszystkie poprzednie. Organizatorzy zapewniali, że będzie ona bez udziału agencji, partnerów i innych komercyjnych firm, stawiając nacisk na komfort i jakość, a nie maksymalizację zysków. Czy tak też było?


Całe to wydarzenie, odbywało się 28 grudnia w warszawskiej imprezowni Hulakula, znajdującej się w podziemiach nowoczesnego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Hulakula to całkiem spore centrum rozrywki. Trzeba jednak pamiętać, że gdy do centrum tego wejdzie ok. 1000 osób, zostanie ono prawie całe wypełnione. Jak mówił jeden z organizatorów - Ator, biletów zostało sprzedanych ok. 1300. W niektórych sytuacjach, YouCon'u nie można było więc zaliczyć do imprez kameralnych. Co z komfortem? Fakt, YouCon był jedną z niewielu youtubowych imprez, na których mogliśmy spokojnie usiąść i odpocząć. Gorzej było jedynie w sali, w której odbywały się panele tematyczne. Brak klimatyzacji w pomieszczeniu, w którym znajdowało się kilkaset osób robił swoje.


Jak oceniamy panele? Mimo, że niebyły one najlepiej przygotowane, to każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie. Tematy były bardzo interesujące, a youtuberzy je prowadzący robili to w ciekawy sposób, często podchodząc do widowni, która zasypywała ich przeróżnymi pytaniami.


Wiele osób zdziwiły ceny. Miały one być niższe niż zwykle bywało to na większych imprezach. Ostatecznie było trochę inaczej i były z nimi porównywalne. W szczególności mowa tu o cenach napoi.


Jedno jest pewne. Jeśli odbędzie się YouCon #2, będzie on dużo lepszy. Sam pomysł imprezy był dobry, lecz nie wszystko było dopracowane - zdarzały się błędy. Błędy, których można uniknąć przy planowaniu kolejnych edycji tej imprezy. My więc czekamy z niecierpliwością na informacje od Atora, odnośnie następnego YouCon'u, lecz na to jest jeszcze czas.


Relacji z YouCon'u w wersji wideo, prawdopodobnie nie będzie. Związane jest to z problemami przy eksportowaniu projektu.


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu