Podsumowanie trzeciej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej - LoL

Podsumowanie trzeciej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej - LoL

W poniedziałek i wtorek mogliśmy już po raz trzeci zobaczyć mecze ekip w ramach Polskiej Ligi E-sportowej. Podsumowanie kolejki CS:GO znajdziecie na naszej stronie tutaj, jednak przyszedł również czas na drugą grę, która również przynosi ostatnio wiele emocji. Mowa oczywiście o League of Legends! Sprawdźcie sami, jak zespoły poradziły sobie w tym tygodniu.


Przypominamy, że każde spotkanie w ramach PLE rozgrywa się w systemie BO2. Za każdy wygrany mecz drużyna zyskuje 1200 złotych i 3 punkty, a za remis obydwa zespoły otrzymują 600 złotych i 1 punkt.Pierwsze spotkanie rozegrało się pomiędzy drużynami RazDwaTrzy i Katastrofa Awionetki. Spotkanie przebiegło bardzo agresywnie. Mimo dużej przewagi zespołu RazDwaTrzy na drugiej mapie w ilości wyeliminowanych przeciwników, to Katastrofa Awionetki mogła przez większość czasu pochwalić się w wyższą ilością złota. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem.W drugim meczu mieliśmy przyjemność zobaczyć drużynę Pompa Teamu oraz E-Merytów. Pierwszy team od początku wysunął się na prowadzenie i tym samym wygrał pierwszą mapę. Kolejne spotkanie nie było już jednak tak łatwe dla Pompa Teamu i niestety tym razem musieli oni uznać wyższość przeciwników.We wtorek liga została wznowiona i znowu mogliśmy zobaczyć dwa trzymające w napięciu pojedynki. W pierwszym do walki przystąpili zawodnicy Teamu DPD oraz Digital Paradox. Początek spotkania nie ułożył się po myśli Digital Paradox, a później niestety nie było lepiej. Obydwie mapy trafiły na konto Teamu DPD, który triumfował nad rywalem.Ostatnim meczem w tym tygodniu było spotkanie pomiędzy AGO Gaming i zespołem Jasny Gwint. Trzecia kolejka szczęśliwie skończyła się dla zawodników AGO Gaming, którzy zgarnęli komplet punktów tym samym wygrywając obydwie mapy.Kolejne spotkania już za dwa tygodnie. Wszystkie rozgrywki zobaczycie oczywiście na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.