Podsumowanie podróży Krzysztofa Gonciarza do USA

Podsumowanie podróży Krzysztofa Gonciarza do USA

Chyba każdy z nas w pewnym momencie swojego życia ma dość tego co go otacza, chciałby rzucić wszystko i zacząć podróżować, zwiedzać te wszystkie niesamowite miejsca jakie oferuje nam świat, zobaczyć na własne oczy krajobrazy odmienne od naszych. Posiedzieć chociaż raz w japońskim ogrodzie będąc otoczonym przez drzewa wiśniowe skąpane w dopiero co kwitnących kwiatach. Przejechać terenówką po sawannach będą blisko dzikich zwierząt, opalać się na ukrytej wśród skał plaży czy stanąć na skraju wodospadu.


Krzysiek Gonciarz właśnie zakończył jedną ze swoich podróży. Jak dobrze wiecie wraz z Kasią przemierzał on USA i pokazał nam kilka ciekawych miejsc. Do głowy niektórym przyjdzie pytanie "co ciekawego można zobaczyć w USA?", otóż jeśli myśli się o Ameryce szablonem wielkich metropolii to tak, mało jest do zwiedzania. Zerknijmy zatem gdzie podczas swojego wypadu zawędrował Krzysiek i co nam pokazał.


W sobotę 11 czerwca na oficjalnym kanale Gonciarza pokazał się film, w którym twórca tłumaczył nam jak to się stało, że jego piątek trwał 40 godzin, a on sam musiał nagrać więcej daily vlogów niż zostało dni do końca miesiąca.
Jak możemy się dowiedzieć z kolejnego materiału Krzysiek wybrał się do USA na targi E3, ale nie z własnej chęci zobaczenia co branża gamingowa ma nam do zaoferowania. Ubisoft poprosił go o zrobienie kilku filmów które pokażą jak takie targi wyglądają. Oczywiście każdy kto interesuje się tym tematem wie, że E3 odbywało się w Los Angeles.
Nadal zostajemy w Los Angeles. Krzysiek ponownie zmienia hotel, wyjaśnia nam czym tak naprawdę są targi E3 no i standardowo zabiera się do pracy z montażem filmów. Wyjaśnia nam też różnice pomiędzy japońskim, a amerykańskim sushi. Mamy też okazję zobaczyć GTA w prawdziwym życiu.
A w kolejnym materiale dostajemy to na co czekaliśmy, konferencje z targów E3. Mamy okazję zerknąć okiem uczestnika takiej konferencji, jak to wygląda od środka. Dowiadujemy się też, że prowadzenie relacji na żywo z konferencji E3 jest bez sensu, ponieważ wszystko jest tak ustawione w czasie, że co do sekundy w internecie pojawiają się te same trailery co na wielkim ekranie.
Targów ciąg dalszy. Krzysiek pokazuje od wewnątrz stanowiska na których można zagrać w gry prezentowane dzień wcześniej na konferencjach. Nawet dał się porwać i zagrał w grę taneczną. Muszę przyznać, że cała impreza wygląda niesamowicie i uczestnictwo w niej dołączam do listy marzeń. Dzięki gonciarzowi zajrzeliśmy nawet do strefy dla mediów. Na koniec materiału mała niespodzianka. Kamerę przejęła Kasia i udała się na spotkanie z dawną współlokatorką z college'u.
Macie jeszcze siły na dalszą podróż? Przed wami drugi dzień z targów E3. Jednak najpierw siłownia, o kondycje trzeba dbać. Dlatego czeka nas mini recenzja Watch Dogs 2 oraz przemyślenia Krzyśka na temat technologi tam zastosowanej i naszej obecnej. Wiele osób pytało się Gonciarza o hostessy na targach. Niespodzianka! Na E3 nie ma już hostess. Poza obszarem targów obyła się osobna niezależna impreza gier indie. Na koniec jak się okazało, Krzysiek został zaproszony na party z okazji 30-lecia Ubisoftu.
Doczekaliście końca. Ostatni dzień E3. Tym razem, trochę o grze South Park. Ostatni dzień jest dniem najluźniejszym, podczas którego większość tego co było warte zobaczenia już zostało zobaczone. Można na spokojnie pogadać z innymi, znaleźć starych znajomych, bo na takich targach większość osób się ze sobą zna. Krzysiek nawet postanowił "pozbierać polskie pokemony". Następny przystanek to Dillon w Kolorado.
Podróż przez USA trwa dalej. Krzysiek trafia do Dillon na przygotowania do ślubu siostry Kasi. To kolejny z powodów dla, których Gonciarz wybrał do Stanów. Nasz vloger zaoferował się, że będzie kręcił film z wesela i jest to dla niego pewnego rodzaju wyzwanie. Pomijając ślub Krzysiek zwiedził też Idaho Springs, w którym podobno rozpoczęła się gorączka złota.
Przygotowań do ślubu ciąg dalszy, pozostajemy w Dillon. Wiedzieliście, że w kolorado marihuana jest w stu procentach legalna? Vlog z 19 czerwca jest typowym Q&A gdzie Krzysiek odpowiada na pytania swoich widzów. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z nim.
21 czerwca. Tak dobrze widzicie 21. Stali widzowie Krzyśka dobrze się orientują w tym, że daily vlogi straciły swoją ciągłość i 20 czerwca z powodów technicznych materiał nie ukazał się. Nie opuszczamy Dillion i wybieramy się na wesele Izabeli, siostry Kasi. Krzysiek na imprezie miał kręcić film, ale poza tym zrobił vloga z tego jak się kręci film z wesela. Taka mała ciekawostka, materia został nagrany w 31 urodziny Krzyśka czyli 19 czerwca według czasu Polskiego oraz Japońskiego. W Ameryce był wtedy 18 czerwca, czyli urodziny obchodziłby dopiero następnego dnia. Wzruszający był moment w którym dziękował swoim widzom za oglądanie go.
Jak to jest mieć 31 lat? Jedni już wiedzą, a inni mają to dopiero przed sobą. Krzysiek już wie jak to jest. Zrobił sobie nawet prezent z tej okazji i kupił kamerkę GoPro Session. Poza urodzinami Gonciarza, mamy też dzień drugi wesela, czyli po prostu poprawiny. W filmie mamy kilka przemyśleń Krzyśka na temat dorastania. Sami posłuchajcie.
Nie uciekamy jeszcze Kolorado. Na początek dostajemy krótkie wyjaśnienie dlaczego przepadł jeden odcinek Daily Vloga i nie jest to, tak jak myślała większość, spowodowane przez chorobę Filipińską lub syndrom dnia wczorajszego, a po prostu przez mały problem z oprogramowaniem. Krzysiek cały czas jest na bieżąco z polskim YouTuberem i podczas oglądania "Z Dupy" zauważył, że z Patronite zrobił się nowy trend. Podsumował to w ten sposób: "Chcecie zobaczyć co wszyscy youtuberzy będą robić za pół roku? Oglądajcie daily vlogi dzisiaj." Widzieliście najlepszy prezent urodzinowy jaki można sobie kupić? Koniecznie obejrzyjcie tego vloga.
Kolejny dzień kolejne atrakcje. Ten vlog miał być poświęcony ubezpieczeniu podróżnemu w ramach współpracy z PZU. Jednak wydarzył się mały wypadek, który zmienił nieco scenariusz. Krzysiek podczas biegania zbił sobie palec do tego stopnia, że mógł on być złamany. Na szczęście w szpitalu okazało się, że nie ma złamania. Bez ubezpieczenia zdrowotnego taka wizyta, zdecydowanie uszczupliłaby portfel Gonciarza. Plan dnia? Pojechać do Colorado Springs do siostry Kasi i razem z nią wjechać na szczyt góry.
Dwa kolejne odcinki daily vloga opisaliśmy szerzej tutaj. W dużym skrócie Kasia i Krzysiek zawędrowali do prawdziwego South Park w Kolorado oraz podążali śladami Breaking Bad przez Nowy Meksyk.

Cel podróży? Wielki Kanion! Z racji tego, że nie można nad nim latać dronem, Krzysiek i Kasia wybrali się helikopterem. Te widoki musicie zobaczyć sami, bo nie da się ich opisać. Poza tym jechali dobrze wszystkim znaną, historyczną już, Route 66, która jest otwarta 11 listopada 1926 roku trasę drogową w USA o długości 2448 mil (3939 km) łączącą Chicago z Los Angeles, a w 1936 przedłużona została aż do Santa Monica. Przebiegała ona przez stany Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię, i kończy się w Los Angeles. Została oficjalnie skreślona z listy autostrad krajowych 27 czerwca 1985 roku, a zastąpiła ją autostrada Interstate 40.
Wracamy do Santa Monica w Kaliforni, gdzie Krzysiek spotkał się ze starym znajomym. Na początek szybki i zdrowy posiłek w restauracji, po którym Kasia postanowiła udać się do fryzjera. Gonciarz zdradza nam kilka faktów o swoim tacie, m.in. to, że zawodowo zajmuje się projektowaniem jachtów. Mamy nawet okazje zerknąć na budynek biura CD Projekt RED a konkretnie na ich oddział w Los Angeles.
28 czerwca, ostatni dzień pobytu Krzyśka i Kasi w USA. Czas zebrać wszystkie rzeczy i wracać do Japonii. Niestety lot powrotny do Japonii był opóźniony, ale udało się w końcu wystartować mimo mały problemów technicznych przez które samolot stał na lotnisku prawie dwie godziny.
To była niesamowita podróż pełna wrażeń. Krzyśkowi udało się wrócić do domu w szczęściu i zdrowiu. Zwiedził on m.in. takie miejsca jak:
– Los Angeles
– Santa Monica w Kalifornii
– Dillion w Kolorado
– Fairplay (pierwowzór South Park) w hrabstwie South Park w Kolorado
– Wielki Kanion
– Rio Grande
I wrócił zmęczony jak nigdy. Zasłużył sobie na chwilę odpoczynku, ale jak powiedział we vlogu, nie będzie to długi odpoczynek bo już niedługo wyruszają z Kasią w podróż po Japonii!


Chcielibyście zrobić sobie takie pełne wrażeń wakacje? Co myślicie o takiej podróży? Podobała wam się seria materiałów z USA? Dajcie znać w komentarzach!


Jakub Romanowski


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.