Podsumowanie pierwszej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej

Podsumowanie pierwszej kolejki Polskiej Ligi E-sportowej

W niedzielę, poniedziałek i wtorek odbyły się pierwsze mecze w ramach rozgrywek Polskiej Ligi E-sportowej. O wynikach niedzielnych spotkań mogliście już dowiedzieć się z naszego artykułu. Jeden z największych turniejów trwa dalej, a my już za kilka dni znowu zobaczymy następną walkę o zwycięstwo!
Spotkania najlepszych teamów w Polsce rozgrywane są w trybie BO2, a za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty i 1200 złotych. Jeśli dojdzie natomiast do remisu, to zespoły otrzymają 1 punkt i 600 złotych. Dla przypomnienia dodamy, że w ramach PLE zobaczymy nie tylko grę Counter Strike: Global Offensive, ale również League of Legends.

W niedzielę mogliśmy zobaczyć 4 drużyny - Venatores, Pompa Team Black, Team GRUBASy oraz Samsung4Gamers by InetKox. Pierwszy mecz pomiędzy ekipą Pompa Teamu i Venatores okazał się być bardzo zaskakujący. "Czarna" Pompa wygrała aż 2 mapy i tym samym zdobyła komplet punktów. W drugim spotkaniu zmierzyły się dwa pozostałe teamy, które doprowadziły między sobą do remisu.


W poniedziałek kolejne 4 teamy walczyły o punkty. Tym razem były to Pompa Team Yellow, PACT, PRIDE i Team Kinguin. Każda z drużyn wygrała na jednej mapie, więc dzień zakończył się podwójnym remisem.


Już od początku na prowadzeniu pojawiła się ekipa Pompa Team'u i już po pierwszych meczach widzimy, że zawodnicy są w dobrej formie, a ich przeciwnicy na pewno nie mogą ich lekceważyć. Tak prezentuje się tabela podsumowująca kolejkę:Oprócz spotkań CS:GO odbyły się także mecze w LoL'a. W poniedziałek zaprezentowały się 4 formacje - RazDwaTrzy, Pompa Team, Katastrofa Awionetki i Digital Paradox. Zwycięzcami zostały ekipy Pompa Team oraz Katastrofa Awionetki, które pokonały swoich rywali aż 2 razy.


We wtorek mogliśmy oglądać godną podziwu grę zespołów E-Meryci, Jasny Gwint, Team DPD i AGO Gaming. Podobnie jak dzień wcześniej, na prowadzeniu 2:0 znalazły się dwie drużyny, czyli E-Meryci wraz z Team'em DPD.

Najbliższe spotkania będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą niedziele, a  transmisję z komentarzem Piotra "Izaka" Skowyrskiego i Patryka "easiego" Dzięcioła znajdziecie tutaj.

 
avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.