Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Jeśli ktoś sądzi, że telefony i komunikatory tekstowe dzielą ludzi i sprawiają, że nie rozmawiamy ze sobą, to jest w dużym błędzie. Potrzebny dowód? Proszę bardzo, o to przed Wami infografika podsumowująca rok 2017 na Messengerze - prawdopodobnie najpopularniejszym komunikatorze tekstowym na świecie.


Facebook nie udowadnia powyższej tezy. Nie musi tego robić. On chwali się swoimi osiągnięciami. Najważniejszą statystyką jest ta, że codziennie w 2017 roku przeprowadzaliśmy aż 7 miliardów rozmów. Przy okazji wysyłaliśmy 1.7 miliarda emotikonek dziennie, co daje nam 500 miliardów emotikon w skali roku.  Liczba wszystkich użytkowników Messengera wynosi około 1,3 miliarda ludzi.

Renesans przechodzą połączenia video, których nawiązaliśmy aż 17 miliardów, czyli dwa razy więcej niż w poprzednim roku. Kolejny dowód na to, że wcale nie przestaliśmy ze sobą rozmawiać, a co najlepsze - coraz częściej robimy to, patrząc sobie w oczy! Poniżej znajdziecie pełną infografikę udostępnioną przez Facebooka:Statystyki robią wrażenie. Są ogromne, świadczą o wszechobecności smartfonów w naszym życiu i świadczą też o tym, że są one częścią nas. Nie ma w tym nic złego, gdyż telefony i komunikatory tekstowe pozwalają utrzymywać nam ze sobą kontakt.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.