Podsumowanie Intel Extreme Masters i mYTup 2016!

Podsumowanie Intel Extreme Masters i mYTup 2016!

Największa impreza związana z e-sportem w Polsce - Intel Extreme Masters, dobiegła już końca! Ponad 100 tysięcy osób w dniach od 4 do 6 marca odwiedziło stoiska największych firm z branży komputerowej oraz na żywo oglądało zmagania topowych drużyn w grach takich jak: Counter Strike, League of Legends czy Starcraft. Do tego wszystkiego w sobotę oraz niedzielę, tysiące osób przyszło spotkać swoich ulubionych YouTuberów na mYTup na lodowisku graniczącym z katowickim Spodkiem!


Podsumowanie Intel Extreme Masters i mYTup 2016DZIEŃ I - PIĄTEK - 04.03


Jeśli ktoś myślał, że w piątek IEM odwiedzi mniej osób niż w weekend, ten był w błędzie. Już o 4 rano przed Spodkiem ustawiła się mała kolejka, która przed otworzeniem bram, czyli po godzinie przed godziną 11:00 wychodziła już poza ulicę.


piatek
Trudno dziwić się takich tłumów. Tego dnia odbyły się zarówno ćwierćfinały jak i półfinały w grze Counter Strike: Global Offensive, dla których przyjechało większość osób.


Pierwszy ćwierćfinał - NaVi vs. Tempo Storm (2:1). Już wtedy zebrało się sporo osób w Spodku. Mimo tego, że większość osób czekało na mecz Virtus.Pro, atmosfera była gorąca. Słychać szczególnie było kibiców Natus Vincere.


Zaaczynamy! #iem2016 #counterstrike #navi #katowice #tempostorm


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @apynews


W trakcie tego meczu spotkaliśmy na tyłach Spodka samego Pashę, który oczekiwał na swoje spotkanie:

Z Pashą przed meczem! GO GO VIRTUS.PRO! :D #iem #virtus.pro #csgo #katowice #iem2016

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @apynewsDrugi ćwierćfinał - Fnatic vs. Virtus.Pro (2:0). Co tu dużo mówić... Trybuny w Spodku wypełnione po brzegi, mnóstwo kibicowskich przyśpiewek i okrzyków "Virtus Pro"! Mimo tego, że ostatecznie Polacy przegrali ten mecz do zera, atmosfera na nim panująca była nie do opisania.


Tak było tuż przed meczem - specjalnie dla Was nagraliśmy film z backstage'a:


Tak Virtus Pro wchodzili na scenę! Jest moc! GO GO VIRTUS PRO! #IEM #katowice #vp #virtuspro

Film zamieszczony przez użytkownika @apynews
A tak było po pierwszej mapie dla Fnatic na trybunach:

Pierwsza mapa niestety dla Fnatic, ale ciśniemy dalej! #IEM #katowice #virtuspro

Film zamieszczony przez użytkownika @apynewsPierwszy półfinał - Luminosity vs. NaVi (2:0). Pierwsza walka o finał była bardzo wyrównana. Kibice byli podzieleni, który zespół chcą zobaczyć w ostatnim meczu na IEM. Niektóre akcje tego meczu przeszły do historii CS'a, kiedy gracze zaskoczyli nas m.in. niesamowitą "podsadzką" podczas jednej z rund, Spodek oszalał!


Drugi półfinał - Fnatic - Astralis (2:1). To był mecz światowych drużyn. Fnatic jak i TSM (pod nową organizacją - Astralis), nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, kto na CS'ie zna się chociaż trochę. Kibice z wiadomych przyczyn zdecydowanie byli po stronie TSM. Mimo tego, to jednak Szwedzi zwyciężyli to spotkanie, które przez pewne opóźnienia skończyło się w środku noc, a już prawie nad ranem...


 

DZIEŃ II - SOBOTA - 05.03


Dzień jak ten poprzedni rozpoczął się gigantyczną kolejką, która osiągnęła swój rekord bo ciągnęła się od Spodka, przez całą ulicę, aż po Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Tego dnia rozpoczął się także mYTup @ IEM, na które przyszły kolejne tysiące osób. Tam już jednak kolejka była znacznie mniejsza niż pod spodkiem, ale nadal trzeba było trochę poczekać. Bramy zostały otwarte równo o godzinie 10:30!


Tak to wyglądało:


Tyyyyyle ludzi na IEM! #katowice #iem #mytup


Film zamieszczony przez użytkownika @apynews


Na samym mYTup'ie mogliśmy od rana spotkać już m.in. Multiego, Merghaniego, Masteczułka czy Yoczooka. Później pojawił się także reZigiusz i JDabrowsky, na których czekało wielu fanów:

mYTup sztos! Wbiajajcie :D #katowice #mytup #iem

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @apynewsNa scenie mogliśmy zobaczyć m.in. śpiewającego Czułka, Q&A z Izakiem i Ignacym czy show Magika Y! Na samym IEM'ie w tym czasie wiele się działo. W Spodku po godzinie 18 rozpoczął się bowiem wielki finał w CS:GO. Fnatic walczyło o puchar z Luminosity Gaming. Chwilę przed ich wejściem na scenę główną, uchwyciliśmy ich w pełnym skupieniu:


WIELKI FINAŁ #fnatic #luminosity #iem #katowice #final


Film zamieszczony przez użytkownika @apynews


Finał ostatecznie wygrała drużyna szwedzka, która mimo wsparcia kibiców dla przeciwników, była faworytem tego spotkania. Początek meczu wyglądał obiecująco dla Brazylijczyków, lecz później Fnatic zdeklasowało ich wygrywając ostatecznie trzy do zera!


DSC_0021

 

DZIEŃ III - NIEDZIELA - 06.03


Ostatni dzień Intel Extreme Masters, postanowił odwiedzić każdy, kto nie mógł zrobić tego wcześniej. Tego dnia, emocji było nieco mniej, bo znaliśmy już m.in. finalistę CS:GO. Wiele osób przyszło jednak na finały League of Legends, które odbywały się już nie w hali MCK, a właśnie w Spodku. Większość osób odwiedziła więc z rana stoiska wielkich firm z branży komputerowej. Mogliśmy na nich spotkać takich YouTuberów jak: Nitro, Isamu, ROJO czy Izak.


Tego dnia działo się także w hali lodowiska na mYTup! Miejsce to odwiedzili m.in.: SKFF, JDabrowsky, reZigiusz, Czułek, Szparagi, Dominik z kanału Futbolove, a także Angel Boyz Gang z Multim na czele!


ReZi przybija piony na ściance mYTup. Wpadajcie! #mytup #iem2016 #rezi


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @apynews


Nie obyło się także bez zdjęcia z Remkiem:

Wszyscy YouTuberzy chętnie rozdawali autografy i aż do wieczora było wiele chętnych do ich otrzymania i cyknięcia fotki. W Spodku odbyły się finały LOL'a na które przyszło całkiem sporo osób. Tym akcentem zakończył się cały event...


Intel Extreme Masters oraz mYTup oceniamy bardzo dobrze. Mimo tego, że wszędzie były tłumy, organizacja stanęła na wysokości zadania i było widać, że jest to impreza na światową skalę.


Podczas tego wydarzenia, nakręciliśmy mnóstwo materiałów - w tym wiele wywiadów. Efekty naszej pracy już za jakiś czas dostępne będą na naszym kanale YouTube. Tymczasem, wszystkie zdjęcia z tegorocznego IEM'a znajdziecie na Instagramie pod nazwą "apynews"! Zapraszamy!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.