Podsumowanie drugiego dnia konferencji E3 2017!

Podsumowanie drugiego dnia konferencji E3 2017!

Największe wydarzenie dla fanów gier wideo jakim jest E3 zawsze budzi ogromne emocje. Każda konferencja to pokaz czegoś nowego, niespodziewanego oraz wielce wyczekiwanego przez grono fanów poszczególnych firm. Nie inaczej było w przypadku tegorocznego przedstawienia Microsoftu, na którym działo się naprawdę sporo.


Zaczęło się z przytupem - od oficjalnego przedstawienia nowej konsoli, która do tej pory przewijała się na materiałach pod tajemniczą nazwą Project Scorpio. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że sprzęt ten to Xbox One X i zadebiutuje na rynku już 7 listopada bieżącego roku, w cenie 499 dolarów. Będzie to najmniejsza oraz najpotężniejsza konsola jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne.Pokazano również pierwsze materiały z nadchodzącego Assassin's Creed: Origins, którego akcja rozgrywać się będzie w starożytnym Egipcie - to tam narodziło się bractwo Asasynów. Okazuje się, że w produkcji uświadczymy rozbudowane elementy RPG, które po części czerpane będą z innych gier Ubisoftu. Premiera zapowiedziana jest na 27 października tego roku.Fani serii Forza Motorsport doczekali się natomiast oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony. Oprócz ciekawego zwiastuna dowiedzieliśmy się, że produkcja będzie dostępna na rynku 3 października oraz zadziała na Xboksie One X w natywnej rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę.Kolejną ciekawą grą jaka ukazała się na targach było Metro: Exodus - produkcja zadebiutuje na wszystkich wersjach Xboxa One oraz komputerach osobistych, a data premiery wyznaczona została na przyszły rok.Faktem stał się także prequel pierwszej odsłony Life is Strange, który nosić będzie podtytuł Before the Storm. Twórcy nie zamierzają odchodzić od utartego szlaku i na nowo wymyślać historii więc otrzymamy bardzo podobną produkcję względem poprzedniczki.Oprócz jeszcze innych tytułów uwagę przykuło ogłoszenie odnośnie wczesnej kompatybilności, która do tej pory obejmowała tylko produkcje wydane na konsolę Xbox 360. Okazuje się, że funkcjonalność ta zostanie rozszerzona także o gry z pierwszego Xboxa. Na razie jednak nie znamy szczegółów.

Transmisję z eventu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia tutaj. Jeśli natomiast szukacie streama z polskim komentarzem, to zapraszamy do obejrzenia targów wraz z ekipą JaRock'a.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.