Podsumowanie czwartej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Podsumowanie czwartej kolejki Polskiej Ligi Esportowej - LoL i CS:GO

Rozgrywki w ramach Polskiej Ligi E-sportowej trwają w najlepsze. Wczoraj byliśmy świadkami zakończenia czwartej kolejki tego turnieju zarówno jeśli chodzi o grę League of Legends, jak i Counter-Strike: Global Offensive. Komu poszło najlepiej w ostatnich spotkaniach?

LEAGUE OF LEGENDS


W pierwszym meczu obserwować mogliśmy zmagania zespołów Katastrofa Awionetki oraz e-Meryci. Koniec końców spotkanie zakończyło się znaczącą przewagą drugiego z nich, który to zdobywając aż dwa punkty bezkompromisowo je zwyciężyłCzwarta kolejka League of Legends odbyła się prawie że bez remisów. Widać to na przykładzie drużyny Team DPD, która to we wtorkowym starciu pokonała zespół Pompa Team z wynikiem 2:0.Podobny obraz widoczny był także podczas kolejnego pojedynku, gdzie na przeciwko siebie stanęły formacje Digital Paradox oraz Ago Gaming. Drugi zespół okazał się tym razem znacznie silniejszy - zwyciężył nad Digital Paradox dwoma punktami.Ostatnim spotkaniem jakie mogliśmy wczoraj obserwować było starcie się drużyn Jasny Gwint oraz Raz Dwa Trzy. Żaden team tym razem nie powtórzył wyniku swoich poprzedników. Mecz zakończył się remisem.Counter-Strike: Global Offensive


Pierwszy mecz Counter-Strike: Global Offensive w ramach czwartej kolejki rozegrał się pomiędzy Samsung4Gamers a Team Kinguin. Pierwsza mapa bez wątpienia należała do TG, którzy rozgromili swoich przeciwników. Kolejne spotkanie natomiast było bardziej wyrównane i zakończyło się zwycięstwem Sanmsung4Gamers.Drugie starcie to naprawdę ciekawy przypadek. Na pierwszej mapie PRIDE pokonało Venatores wynikiem 16:11, natomiast na drugiej to Venatores mogło cieszyć się zwycięstwem nad konkurencyjną drużyną dokładnie takim samym wynikiem.Pierwszy skład Pompa Team nie podołał w czwartej kolejce. W obu spotkaniach zostali pokonani przez zespół Team Kinguin. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 10:16, druga natomiast 7:16.Następnemu składowi PT poszło już znacznie lepiej. Wygrali oni pierwszą mapę przeciwko teamowi GRUBASy wynikiem 16:7. Drugą z kolei przegrali nieznaczną przewagą przeciwników - 14:16.Kolejne spotkania już za tydzień. Wszystkie rozgrywki zobaczycie oczywiście na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.