Podsumowanie azjatyckiej podróży Fazowskiego!

Podsumowanie azjatyckiej podróży Fazowskiego!

Istnieją na YouTube takie kanały, które prowadzone są przez pewien okres czasu, a następnie zostają zawieszane ze względu na fakt, że kończy się pewne założenie i cel, do którego dążył twórca. Taki moment jak na pewno ciężką chwilą dla osoby, która nagrywała materiały oraz odbiorców, którzy wyczekiwali kolejnego odcinka z niecierpliwością z tygodnia na tydzień i oglądali je zaraz po premierze. 


Dzisiaj nastał właśnie jeden z takich dni. Wczoraj, Paweł Woźniak (montażysta) z kanału Przez świat na fazie poinformował na oficjalnej stronie na Facebooku, że seria podróżnicza, którą prowadził wraz z Dawidem Fazowskim dobiega powoli końca. Po pół roku regularnego nagrywania i wrzucania filmów co każdą niedzielę oznacza, że seria na jakiś czas się kończy. Podziękował również Dawidowi za wszystkie historie, nieszczęścia oraz przeżycia, jakie  towarzyszyły podczas każdej podróży. Napisał również, że przygotowania do kolejnych przygód już trwają.


Sama wędrówka przez Azję była na pewno niesamowitą, jak również niebezpieczną przygodą, której Faza nie zapomni do końca życia. Przemierzył ponad 20 krajów, niektóre odwiedzał kilka razy - najbardziej spodobał mu się Iran i Pakistan. Nie zabrakło także wielu przeciwności losu, o których wspomnimy poniżej. Sam podróżnik mówi, że przeżywał niesamowite zmęczenie, strach oraz radość i ogromną satysfakcje z tego, co udało mu się dokonać. Z wielką niecierpliwością oczekujemy serii z Afryki, która podobno rozpocząć się ma już pod koniec roku.


123


Warto najpierw przypomnieć sobie jak zaczęła się podróż przez Azję. Mimo że pierwszy film na kanale pojawił się ponad rok temu to właściwa przygoda, która dzisiaj się kończy miała swój początek pół roku temu, kiedy to wrzucone zostało wideo, gdzie Dawid przygotowuje się do wyprawy. Pokazuje w nim co zabiera na półroczny wyjazd i jak według niego powinien wyglądać odpowiedni bagaż:
Pierwszym prawidłowym materiałem, był odcinek 20, w którym Fazowski wyruszył z miejscowości Żory do pierwszego przystanku jeszcze w Europie - Albanii. Spał w miejscach, w których akurat przebywał i podróżował autostopem. Mógł liczyć tylko i wyłącznie na serdeczność ludzi i ich dobre serce. Jak widzimy wszystko się udało i bez większych problemów udało mu się przebrnąć przez kolejne państwa.
O najniebezpieczniejszej akcji, jaką zorganizował podczas tej wyprawy, pisaliśmy tutaj. Chodziło w niej o to, że Faza wraz z innymi ludźmi udali się w nocy na ulice Wietnamu i ściągali flagi, na których widoczne były symbole sierpa i młota, czyli symbole komunistyczne. Wyraził on tym gestem swój sprzeciw wobec systemu autorytarnego, przez co był ścigany i musiał jak najszybciej opuścić kraj. Mogło skończyć się o wiele gorzej. Dawid w filmie wspomina, że bardzo żałuje tego co zrobił i już nigdy nie podejmie się takiego zadania:
Dzisiaj natomiast opublikowany został ostatni odcinek z azjatyckiej serii. Trwa ponad czterdzieści minut i Dawid przeżywa w nim różne perypetie, które musicie sami zobaczyć. Jest to również pewnego rodzaju podsumowanie całej podróży, która na szczęście nie jest definitywnym końcem przygód Fazy. Cały film możecie obejrzeć poniżej:
Widzom kanału "Przez świat na fazie" pozostaje oczekiwać rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu Fazowskiego, który bez wątpienia będzie równie ciekawy jak ten w Azji oraz Ameryce Południowej. Przyszedł bowiem czas na Afrykę. I za kilka miesięcy na kanale będzie się działo!


Poniżej znajdziecie jeszcze kilka wspomnień w formie najlepszych zdjęć z podróży Fazy! Pamiętacie te momenty z jego odcinków?
faza_vodka Dawid w raju po znalezieniu wielkiej butli z wódką


faza_bangkok Faza na tle Bangkoku - jednego z największych miast na świecie!


faza_karabin2 Dawid i karabin maszynowy zamontowany na samochodzie. Takie rzeczy tylko w Pakistanie...


faza_karabin Znów Pakistan. Nie zbrakło zdjęcia z torebką z Biedronki


faza_stadion Faza znany jest do dzielenia się z uśmiechem z mieszkańcami danego kraju (o ile są oni dla niego mili)!


faza_biedronka Kolejne zdjęcie z siatką z Biedronki! Tym razem w tle widzimy jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie - indyjskie Tadź Mahal

Śledzicie przygody Dawida Fazowskiego? Jak podobała Wam się Azja na tle wcześniejszej serii z Ameryki Południowej? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.