Podsumowanie akcji

Podsumowanie akcji "ReZimy dobrem"!

Druga akcja Remigiusza pod nazwą "ReZimy dobrem" zakończyła się wczoraj o północy. Zarówno sam organizator, jak i również my nie spodziewaliśmy się, iż rozrośnie się to na taką skalę. Duża kwota pieniędzy przekazana zostanie na szczytny cel.


Przypomnijmy sobie najpierw pierwszą zbiórkę YouTubera. W ostatni dzień grudnia 2014 r. rozpoczął zbieranie pieniędzy na Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Jastrzębiu Zdroju. Udało mu się wtedy zebrać 138 tys. polskich złotych, a kwota jaka powędrowała na sam cel po odjęciu podatku wyniosła 112 tys.


54c0f57a24a81_o-760x507

Tymczasem wczoraj zakończyła się kolejna akcja pod przewodnictwem YouTubera. Zorganizowana na większą skalę przyciągnęła rzeszę osób, które po prostu chciały pomóc dzieciom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Młode osoby, które się tam znajdują bardzo potrzebują wsparcia, które Remek pragnął im podarować. Obiecał, że plac rehabilitacyjny dla dzieci zostanie zbudowany całkowicie od nowa.


13346526_1631505797169379_6352083073543900250_n

Udało mu się. W 6 godzin przed zakończeniem akcji na liczniku widocznym u góry strony sklepu oraz na samej witrynie akcji widniała kwota 160 tys. zł. Jednak to prawie nic w porównaniu z tym, co mogliśmy zobaczyć parę godzin później. Ostateczna ilość zebranych pieniędzy wynosi 304 755 zł! Nie zapominajmy, że pieniądze pochodziły tylko i wyłącznie ze sprzedaży limitowanych ubrań i silikonowych opasek.


hghg

Remigiusz dotarł ze swoją akcją nawet do świata telewizji i wraz z siostrą z kanału Tofiki opowiedział o projekcie w programie Dzień Dobry TVN! Również TVP Katowice jadąc do Wodzisławia Śląskiego postanowiły zajrzeć do miejsca, gdzie tworzone są produkty do sprzedaży.Z naszej strony pozostaje pogratulować Remkowi oraz jego ekipie, a szczególnie ludziom, którzy przyczynili się do tego, iż właśnie tyle a nie mniej pieniędzy udało się zebrać. Gratulacje!


Kupiliście koszulkę albo opaskę? Co sądzicie o akcji Remka? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.