Podsumowanie 2014 roku na YouTube!

Podsumowanie 2014 roku na YouTube!

Rok 2014 dobiega końca. Był on bardzo udanym rokiem dla polskiego YouTuba. Aż ośmiu polskich twórców ma już na swym liczniku ponad milion subskrypcji. Możemy być z nich dumni! Tymczasem, zapraszamy do podsumowania.


Światową sławę Sylwestrowi Wardędze przyniósł film "Spider Dog" z psem Chica w roli głównej. Kanał "5 sposobów na..." również może zaliczyć ten rok do udanych. W tak krótkim czasie udało im się zdobyć ponad milion "subów".


W 2014 odbyły się cztery duże spotkania widzów z twórcami w różnych miastach. Za największy z nich uważany jest Meet-Up w wrocławskiej Hali Stulecia. Po nim rozpoczął się istny szał na kolejne spotkania. Były to m.in. MeetYT, Stary Browar & CupSell Meet Up, Orange Video Fest, YouCon i wiele innych, mniejszych wydarzeń. Warto również pamiętać o YouTubowych akcentach na imprezach takich jak PGA czy IEM.


Świat podbiła świetna akcja o charytatywnym charakterze. Był to #ALSIceBucketChallange. Nagrały go nawet takie osoby jak Bill Gates, Justin Bieber, Jimmy Fallon czy Mark Zuckerberg. Na polskim YouTube odbyło się również kilka charytatywnych akcji. Przez większość z nas, zostanie zapamiętana ta grudniowa, organizowana przez grupę youtuberów dla domu dziecka w Cieszynie. W ostatni dzień roku (31.12) odbędzie się jeszcze jedna akcja - od reZigiusza. Przeczytacie o niej w osobnym artykule, klikając tutaj.


Rok ten był też ważny dla nas - Aktualności Polskiego Youtuba. Dnia 20 sierpnia wystartowała strona internetowa apynews.pl!


Skupmy się teraz jednak na poszczególnych filmach. Poniżej możecie zobaczyć listę 10 filmików najchętniej oglądanych w Polsce oraz na Świecie. Oczywiście klikając na tytuł filmiku zostaniecie przeniesieni do tego klipu wideo.


POLSKA


12345678910 

ŚWIAT


1. Mutant Giant Spider Dog (SA Wardega)


2. Nike Football: Winner Stays. ft. Ronaldo, Neymar Jr., Rooney, Ibrahimović, Iniesta & more


3. FIRST KISS


4. The Voice IT | Serie 2 | Blind 2 | Suor Cristina Scuccia - #TEAMJ-AX


5. iPhone 6 Plus Bend Test


6. Bars & Melody - Simon Cowell's Golden Buzzer act | Britain's Got Talent 2014


7. Budweiser Super Bowl XLVIII Commercial -- "Puppy Love"


8. Devil Baby Attack


9. Goku vs Superman. Epic Rap Battles of History Season 3.


10. Hours of Walking in NYC as a Woman


Źródło rankingu: natemat.pl

Rok ten bardzo szybko minął ale mało kto uważa go za nieudany. Najszczęśliwszym youtuberem jest najprawdopodobniej Wardęga o którym mówił cały świat. Jego filmik był najchętniej oglądanym filmikiem na świecie. W 24 godziny zdobył ponad 5 milionów wyświetleń a twórcy przez ten dzień wpadło dodatkowe 50 tysięcy subskrypcji.


A według Was? Który z tegorocznych filmów był najlepszy?


 

avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu