Spotify szykuje nowy plan subskrypcji dla fanów podcastów

Spotify szykuje nowy plan subskrypcji dla fanów podcastów

Już jakiś czas temu pisaliśmy o wielkim przyroście popularności podcastów w wielu serwisach. Wszystko to za sprawą formatu, który pozwala słuchać ciekawych audycji, wywiadów, czy poradników w trakcie wykonywania innych czynności, takich jak prowadzenie samochodu, gotowanie czy nauka, bez poświęcania uwagi na aspekty wizualne. Jednym z czołowych serwisów, które oferują szeroką bibliotekę podcastów, jest Spotify. Czy firma planuje specjalne plany subskrypcji dla fanów tego formatu?


W ostatnim czasie do użytkowników Spotify trafiła bardzo ciekawa ankieta, w której firma zaprezentowała kilka planów subskrypcji, które będą obejmowały dostęp do podcastów. Jest to ogromna zmiana, gdyż Spotify zawsze do tej pory było kojarzone z serwisem do streamowania muzyki. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że firma zainwestowała ogromne kwoty w twórców podcastów, by ci działali wyłącznie dla nich, taka zmiana wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Już w tym momencie dla Spotify działają: Gimlet, The Ringer, Kim Kardashian West, czy Michelle Obama. Są to z pewnością ogromne koszty dla serwisu, więc nie powinno dziwić, że będą oni szukać sposobu, by te pieniądze się zwróciły.

 Plany subskrypcyjne podcastów miałyby kosztować od 12 do 30 zł miesięcznie. Byłyby one jednak dość mocno zróżnicowane. Najtańszy plan nie będzie eliminował reklam w trakcie słuchania programu, lecz zapewni dostęp do ekskluzywnych treści. W najdroższym planie możemy za to liczyć na bardzo wysoką jakość dźwięku, brak reklam, a także przedpremierowy dostęp do niektórych programów. Co ważne, wykupienie subskrypcji dla podcastów, nie będzie wiązało się z możliwością słuchania muzyki bez reklam i nielimitowanej ilości pominięć utworów. Z informacji, które dostarczył rzecznik Spotify wynika, że nie są to jeszcze konkretne plany, lecz ankieta ma wykazać, jakie byłoby zainteresowanie takimi ofertami w przyszłości.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl