Trwają prace nad podatkiem od streamingu muzyki i wideo

Trwają prace nad podatkiem od streamingu muzyki i wideo

Użytkownicy Netflixa, HBO GO czy Spotify mogą być głęboko rozczarowani nowym sposobem na pozyskanie pieniędzy przez państwo. Rząd Polski prowadzi pracę nad podatkiem na serwisy streamingowe.


Na tę chwilę Netflix czy VoD płacą bardzo małe podatki w naszym kraju ponieważ najczęściej rozliczają się poprzez europejskie centrale. Zarabiają natomiast na wyświetlanych reklamach lub opłatach stałych od użytkowników.PiS w ostatnim czasie ujawnił szczegóły dotyczące wprowadzenia nowych projektów z tzw. "nowej piątki". Chodzi o 500+ na każde dziecko, 13. emeryturę w ciągu roku, zniesienie podatków dla osób w wieku poniżej 26 lat, zmniejszenie stawki PIT z 18 do 17 procent i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu oraz rozwój połączeń autobusowych. Wraz z tymi udogodnieniami potrzebne będzie inne źródło dochodów dla państwa. I dlatego właśnie pojawił się pomysł na podatek od streamingu.

Łatwo się domyślić, że opłaty ponoszone przez serwisy streamingowe oznaczają większe koszty dla ich użytkowników. Dlatego już teraz słyszy się wiele nieprzychylnych opinii na ten temat i na pewno nie można się temu dziwić. A wy, co o tym myślicie?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.