PlayStation zhackowane przez OurMine!

PlayStation zhackowane przez OurMine!

Około godziny 1 w nocy, znana grupa hakerska, mająca na celu zabezpieczanie danych - OurMine, zhackowała PlayStation! Co wiadomo na ten moment?


OurMine to grupa hakerska, mająca na celu promocję własnego produktu, służącego do bezpieczeństwa w internecie. Team regularnie przeprowadza ataki na znane serwisy i osobistości, publikuje w tym czasie posty zachęcające do odwiedzenia strony ourmine.org, a następnie jak gdyby nigdy nic, oddaje konta właścicielom. Kilka dni temu grupa wzięła odpowiedzialność za atak na Twittera "Gry o Tron" i kilku innych seriali HBO, a przed godziną 1 w nocy, OurMine postanowiło zhackować Twittera oraz Facebooka PlayStation.Screen wyżej został wykonany w strefie UTC+00:00, w Polsce była wtedy godzina 00:47.

Na całym Twitterze w krótkim czasie pojawiły się setki postów, informujących o ataku. OurMine postanowiło także zwiększyć zasięg akcji, zachęcając do publikowania specjalnego hashtagu #PlaystationLeaks.Po nieco ponad 15 minutach, posty z mediów społecznościowych PlayStation zostały usunięte. Czy atak ten przyniesie jakieś konsekwencje związane z publikacją danych firmy? Tego dowiemy się wkrótce, ale znając poprzednie ataki OurMine, możemy stwierdzić, że był to koniec. Jeśli dowiemy się czegoś więcej w tej sprawie, od razu zaktualizujemy ten wpis.

 

TEN POST ZOSTAŁ ZGŁOSZONY PRZEZ #APYalert NA NASZEJ GRUPIE NA FACEBOOKU. DOŁĄCZ DO NIEJ KLIKAJĄC TUTAJ!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.