Wielka wpadka PlayStation na ich oficjalnym kanale YouTube!

Wielka wpadka PlayStation na ich oficjalnym kanale YouTube!

Pomyłki to rzecz naturalna i zdarzają się one każdemu człowiekowi, firmie czy korporacji. Nie sposób jednak przejść obojętnie wobec takich wtop, jakich dopuściła się firma PlayStation, która opublikowała na swoim oficjalnym kanale YouTube materiał nagrany na... sprzęcie konkurencji. 


Chyba nikomu nie jest obca konsolowa walka rozgrywana pomiędzy firmą Sony a Microsoft. Z roku na rok toczony przez nich bój nabiera tempa i zdaje się nie mieć końca. Obie marki prezentują nieustannie zalety swoich sprzętów chwaląc się przy tym, jak świetnie wyglądają na nich konkretne produkcje. Japoński koncern zaliczył jednak ostatnio w tym aspekcie nie małą wtopę.

Na targach E3 zaprezentowana została zupełnie nowa gra firmy BioWare. Mowa tutaj o tytule jakim jest Anthem. W Stanach Zjednoczonych ukazano gameplay tylko i wyłącznie na konsoli Xbox One X, więc do tej pory fani Sony nie wiedzieli zupełnie nic na temat tego jak będzie wyglądać ów tytuł na PS 4 Pro. Sytuacja nie zmieniła się nawet w momencie, kiedy na oficjalny kanał PlayStation wrzucony został materiał z tej gry.Okazało się bowiem, że opublikowany film został nagrany na... konsoli Microsoftu. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało jak najbardziej w porządku - wystarczyło jednak tylko zwolnić w pewnym momencie prędkość klipu, aby oczom ukazały się podrobione oznaczenia przycisków. Nie da się ukryć, że wizerunek Sony poprzez tę wtopę mocno ucierpiał - pojawiają się już nawet głosy, że nowy sprzęt firmy nie jest w stanie uruchomić tak gry, aby działała płynnie.Sam materiał został już z sieci usunięty - firma zapewne przygotowuje teraz prawdziwe nagranie.

Co sądzicie o tego typu wtopie Sony? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.