PlayStation 4 z wiadomością, która psuje konsole. Nie trzeba jej nawet czytać

PlayStation 4 z wiadomością, która psuje konsole. Nie trzeba jej nawet czytać

Tej wiadomości powinni strzec się wszyscy właściciele swoich "czarnulek" i wszelkich innych odmian kolorystycznych konsoli PlayStation 4. Szkodliwa wiadomość może bowiem narobić sporo problemu. Można jednak zaoszczędzić sobie kłopotu.


Jeden z użytkowników Reddita poinformował, że na konsole PlayStation 4 wysyłane są szkodliwe wiadomości przez złośliwe boty. Żeby nasza konsola permanentnie się zawiesiła nie musimy nawet odczytywać wiadomości, gdyż ta trafiając do spamu, jest automatycznie zindeksowana przez system. Nie oznacza to jednak, że urządzenie będzie nadawało się już tylko do wyrzucenia lub naprawy w serwisie, gdyż w najgorszym wypadku potrzebna będzie reinstalacja systemu. Niestety taką wiadomością zagrożony jest każdy użytkownik konsoli.

Jak rozpoznać, że zostaliśmy ofiarami złośliwych botów? Wśród najczęstszych objawów wymieniane są: brak reakcji kontrolera bezprzewodowego, wyłączenie lub wyraźne ściszenie dźwięku oraz niemożliwość zalogowania się na własne PS4 - co skutecznie uniemożliwia jakąkolwiek zabawę na konsoli.

Oto jak szkodliwa wiadomość wygląda według użytkownika Reddita:Wpadliśmy jak śliwka w kompot - co robić? Istnieją trzy metody poradzenia sobie z problemem. Najprostsze będzie usunięcie szkodliwej wiadomości z poziomu mobilnej aplikacji PlayStation Messages. Część użytkowników potwierdza skuteczność tej metody. Kolejną metodą jest uruchomienie konsoli w trybie safe mode i usunięcie wiadomości z poziomu konsoli. Ostatecznością natomiast jest uruchomienie safe mode i skorzystanie z opcji Odbudowa bazy danych/Rebuild database, która usunie wszystkie pliki tymczasowe, zrzuty ekranu i przede wszystkim wiadomości. Na szczęście gry i zapisy pozostaną nietknięte.

A jak chronić się przed upierdliwymi botami? Wystarczy wejść na swoim PS4 do zakładki Wiadomości i wcisnąć przycisk Options na kontrolerze. Następnie w menu kontekstowym należy wybrać opcję Ustawienia prywatności i zaznaczyć opcję, która pozwala na wysyłanie do nas wiadomości tylko naszym znajomym.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.