PlayStation 4 pobiło kolejny ciekawy rekord

PlayStation 4 pobiło kolejny ciekawy rekord

Firma Sony opublikowała właśnie raport finansowy z ostatniego kwartału. Możemy dowiedzieć się z niego chociażby o liczbie sprzedanych egzemplarzy konsoli. Ta z kolei informuje nas o pobitym przez sprzęt rekordzie.


PlayStation 4 to bezsprzeczny lider sprzedażowy, jeśli chodzi o konsole obecnej generacji - do tej pory nabyto to urządzenie w 82,2 mln sztuk. Oznacza to, że sprzedało się ono już o wiele lepiej, aniżeli PlayStation 3 do momentu "zejścia ze sceny" - do chwili debiutu ósmej generacji (2013 rok) PS3 kupiono bowiem niecałe 80 milionów razy.

PlayStation 4 sprzedało się już lepiej niż PlayStation 3 do momentu premiery ósmej generacji


Może nie jest to ogromny sukces, jeżeli spojrzeć na fakt, że PlayStation 2 sprzedało się  w 155 milionach egzemplarzy, lecz nadal jest to pewnego rodzaju osiągnięcie.

Plan Sony jest taki, aby do końca marca 2019 sprzedać kolejne 17 milionów swojego sprzętu. Trudno na ten moment dyskutować czy firmie uda się to marzenie spełnić - wszystko zależy zapewne od tego, jakimi grami zaskoczy użytkowników i w jaki sposób zachęci do kupna urządzenia.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.