PlayStation 2 ostatecznie bez oficjalnego wsparcia Sony

PlayStation 2 ostatecznie bez oficjalnego wsparcia Sony

Po osiemnastu latach od premiery tytułowej konsoli Sony postanowiło finalnie zakończyć jej wsparcie. Od przyszłego tygodnia zamknięte zostanie ostatnie oficjalne centrum serwisowe PlayStation 2 na świecie. 


Sprzęt ten jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii (ponad 155 milionów nabytych przez konsumentów sztuk) więc nic dziwnego, że Sony wspierało ją tak długo, jak tylko mogło. Sam fakt, że urządzenie było produkowane przez ponad 12 lat (ostatnia partia została stworzona w 2012 roku) robi wrażenie. Nadszedł więc najwyższy czas, aby PlayStation 2 przeszło na zasłużoną emeryturę.

PlayStation 2 kończy swoją karierę po ponad 18 latach od premiery


Korporacja poinformowała, że 7 września placówka PlayStation Clinic w Japonii przyjmie ostatnie egzemplarze sprzętu do naprawy. Potem nie ma co liczyć już na oficjalną naprawę kultowej konsoli. Tym samym kończy się pewien etap w historii elektronicznej rozrywki.

Zdaniem większości użytkowników to sensowny krok ze strony firmy - PlayStation 2 jest w końcu "pełnoletnie".

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.